Нацполіція та СБУ арештували на Вінничині понад 2 млрд грн активів компанії російського олігарха, яка виробляє побутову хімію – ОГП

Менеджмент підприємства намагався приховати продукцію від націоналізації

За процесуального керівництва Офісу генерального прокурора накладено арешти на активи підприємства на Вінничині, що займається виготовленням побутової хімії. Зокрема, арештовано корпоративні права – 100% статутного капіталу компанії в розмірі понад 1,5 млрд грн та продукцію і сировину на понад 500 млн грн.

Кінцевим бенефіціаром підприємства є один із відомих російських олігархів із близького оточення президента рф путіна. Він також є власником російської косметичної корпорації.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора. Назву компанії не оприлюднили.

«Встановлено, що менеджмент вінницького підприємства під час воєнного стану намагався приховати від націоналізації продукцію, діючи в інтересах російських власників. Не маючи на це законних підстав, вони хотіли вивезти її, використовуючи символіку Червоного Хреста», – пишуть в ОГП.

Правоохоронцями проведено ряд обшуків, вилучено комп’ютерну техніку, серверне обладнання та інші документи. Опломбовано устаткування для виробництва побутової хімії та складські приміщення із сировиною та готовою продукцією вагою майже 5 тис тон. Наразі вживаються заходи щодо передачі цих активів в управління АРМА.

Досудове розслідування за фактами зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права, незаконних дій щодо майна, на яке накладено арешт або майна, яке підлягає конфіскації, а також незаконного використання символіки Червоного Хреста (ч. 2 ст. 364-1, ч. 1 ст. 388, ч. 1 ст. 445 КК України) здійснюється Головним слідчим управлінням Нацполіції України за оперативного супроводу СБУ.

Раніше Hubs.ua писав про законодавчі перспективи загальної націоналізації бізнесу російських бенефіціарів в Україні.

*

Top