СБУ ліквідувала підпільний майнінг-центр криптовалют
Фото: Прес-служба СБУ

Частину одержаних «прибутків» ділки виводили за кордон

Служба безпеки України (СБУ) в Одесі ліквідувала підпільний центр з майнінгу криптовалют, який викрадав промислові обсяги електроенергії з державного об’єкта критичної інфраструктури. Про це повідомляє прес-центр СБУ, передає Hubs.ua.

«Протиправна діяльність могла призвести до надзвичайних ситуацій у транспортній сфері, у тому числі під час залізничних перевезень. Крім того, нейтралізація нелегального бізнесу дозволила запобігти мільйонним бюджетним збиткам, точний розмір яких встановить експертиза», – йдеться у повідомленні.

За даними слідства, до створення нелегального майнінг-центру причетні двоє мешканців обласного центру, які встановили технологічне обладнання для майнінгу криптовалюти в орендованому складському приміщенні в Одесі.

Частину одержаних «прибутків» ділки конвертували в іноземну валюту і виводили за кордон через третіх осіб. Решту цифрових грошей – зберігали у власних віртуальних гаманцях. Також встановлено, що електроживлення спецустаткування зловмисники здійснювали через незаконне підключення до державної електромережі.

Під час обшуків правоохоронці виявили: понад 100 одиниць комп’ютерної техніки та обладнання для майнінгу криптовалют, засоби зв’язку і документацію із доказами протиправної діяльності.

Наразі триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин протиправної діяльності і притягнення до відповідальності винних осіб.

Нагадаємо, раніш СБУ викрила українських розробників масштабного сервісу для хакерів.

*

Top