СБУ викрила українських розробників масштабного сервісу для хакерів
Фото: Прес-служба СБУ

Обікрано іноземні компанії на $1 млн

Кіберфахівці Служби безпеки України (СБУ) спільно з кіберполіцією та американськими і британськими партнерами провели масштабну спецоперацію із ліквідації потужного хакерського сервісу. Було викрито зловмисників, які здійснювали хакерські атаки на іноземні компанії, а також надавали платні послуги із підміни ІР-адрес іншим хакерам. Про це повідомляє прес-центр СБУ, передає Hubs.ua.

За попередніми оцінками, за час діяльності група «заробила» понад $1 млн.

«На відміну від «звичайних» VPN-сервісів, які можна легально купити і користуватися кожному, послуги зловмисників мали набагато ширший функціонал. Зокрема, дозволяли одразу підвантажувати через платформу комп’ютерні віруси, шпигунське забезпечення та інші шкідливі програми. Тобто, це був суто «бандитський» сервіс, створений зловмисниками для зловмисників і непідконтрольний жодній владі чи правоохоронним органам», – йдеться у повідомленні.

Під час розслідування з’ясувалося, що організували його громадяни України, зокрема й ті, що перебувають у розшуку іноземних правоохоронних органів. Адміністрували роботу сервісу із домашніх персональних комп’ютерів, а для уникнення відповідальності, – маскувалися під різноманітними нікнеймами в мережі Darknet.

Послуги сервісу були популярними серед членів міжнародних хакерських угруповань, які регулярно зламували системи державних та комерційних установ для збору конфіденційної інформації; розповсюджували віруси-вимагачі та проводили DDoS-атаки, щоб паралізувати роботу систем.

Водночас для легалізації отриманих від такої «діяльності» коштів зловмисники проводили складні фінансові операції із використанням низки онлай-сервісів, у тому числі й заборонених в Україні. На останньому етапі переведення у готівку їх переказували на платіжні картки розгалуженої мережі підставних осіб.

Тривають слідчі дії для виявлення і притягнення до відповідальності всіх причетних осіб.

Нагадаємо, у жовтні 2021 року українські правоохоронці спільно зі своїми колегами з Європолу, Євроюсту, правоохоронців Франції, США, Нідерландів та Норвегії викрили транснаціональне злочинне угруповання, яке здійснило понад 50 кібератак на компанії з країн Європи та Північної Америки.

*

Top