ЄБРР з наступного року інвестуватиме виключно у

У 2021 році ЄБРР інвестував більшу частину коштів у "зелені" проекти

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) розпочинаючи з цього року націлений інвестувати лише у ті проекти, які відповідають цілям Паризької угоди щодо клімату, заявив провідний менеджер банку з питань «зеленої» економіки та клімату Олександр Ніколаєнко, повідомляє Green Deal, — передає Hubs.ua.

«Мета, яку ставить перед собою банк, полягає в тому, щоб 100% наших інвестицій, розпочинаючи з 2022 року, відповідали цілям Паризької угоди… Не допустити зростання середньосвітової температури більше ніж на 1,5 градуса Цельсія», — сказав Ніколаєнко на відкритті другої черги програми «Кліматичні інноваційні ваучери».

Він зазначив, що у 2021 році ЄБРР інвестував більшу частину коштів у «зелені» проекти.

«Минулого року ЄБРР став більше ніж наполовину «зеленим банком». 51% наших інвестицій у всіх країнах (де працює ЄБРР – ред) – інвестиції в «зелену» економіку, енергоефективність, відновлювану енергетику, заходи щодо адаптації до зміни клімату, а також у практики з управління відходами та біорізноманіттям», — зазначив він.

Нагадаємо, станом на 1 листопада 2021 року на стадії реалізації знаходиться 8 проектів загальним обсягом 1,7 млрд. євро, для реалізації яких державою або під державними гарантіями були залучені кредити Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

ЄБРР працює у 38 країнах світу та є провідним інституційним інвестором в Україні. Банк уже інвестував понад EUR15,5 млрд у 507 проектів у всій країні, приділяючи основну увагу наданню допомоги у стабілізації економіки та закріпленні результатів реформ, підвищенню енергоефективності та енергетичної безпеки, а також підтримці проектів у сільському господарстві, промисловості та сфері малого та середнього бізнесу.

*

Top