ВР ухвалила ряд звернень до міжнародних організацій, урядів та парламентів

Звернення в зв'язку з ескалацією РФ ситуації з безпеки навколо України та про невизнання т. зв. Л/ДНР

Верховна Рада ухвалила проєкт постанови про звернення до ООН, Європейського парламенту, парламентських Асамблей Ради Європи, ОБСЄ, НАТО, Організації Чорноморського економічного співробітництва, урядів та парламентів іноземних держав у зв’язку з ескалацією Російською Федерацією ситуації щодо безпеки навколо України, передає Hubs.ua.

Ухвалення відповідного проєкту постанови №7045 у цілому підтримали 326 народних депутатів на пленарному засіданні у вівторок.

Верховна Рада закликає Російську Федерацію відвести військові сили та озброєння від кордону з Україною та вивести їх із тимчасово-окупованих територій, припинити військові навчання у морських акваторіях України та зняти перепони для міжнародної морської торгівлі.

У проєкті постанови Верховна Рада пропонує засудити дії Російської Федерації, спрямовані на безпідставне розширення військової агресії проти України.

Крім того, згідно з проєктом, Верховна Рада просить міжнародні організації, а також уряди та парламенти іноземних держав посилити санкційний тиск на Росію як важливий елемент комплексних зусиль щодо стримування держави-агресора та збереження європейської архітектури безпеки.

Верховна Рада пропонує продовжувати підтримку територіальної цілісності та суверенітету України в рамках міжнародно визнаних кордонів та необхідності мирного вирішення спровокованого Російською Федерацією збройного конфлікту на основі норм та принципів міжнародного права з використанням наявних переговорних форматів.

Парламент також радить міжнародним організаціям та своїм колегам із іноземних парламентів посилити та прискорити надання Україні комплексної, зокрема оборонної допомоги.

Авторами проєкту постанови є голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, його перший заступник Олександр Корнієнко та віцеспікер Олена Кондратюк.

Також Верховна Рада ухвалила звернення до ООН, Європейської комісії, Європарламенту, парламентських Асамблей Ради Європи, ОБСЄ, НАТО, урядів та парламентів держав світу щодо невизнання незалежності самопроголошених утворень на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Ухвалення відповідного проєкту постанови №7048 підтримав 331 народний депутат на пленарному засіданні у вівторок.

Ціллю документа є створення юридичної підстави для пред’явлення Україною претензії Російській Федерації у зв’язку з позицією визнання як держав самопроголошених «Луганської та Донецької народних республік».

Верховна Рада України рішуче засуджує будь-які спроби Російської Федерації легалізувати незалежність самопроголошених утворень, що становлять окупаційну адміністрацію РФ, створену нею на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

У зв’язку з цим український парламент закликає ООН, Європейську комісію, Європарламент, ПАРЄ, ПА ОБСЄ, ПА НАТО, уряди та парламенти іноземних держав підтвердити територіальну цілісність України та недоторканність її в межах міжнародно визнаних кордонів, а також не визнавати будь-яких рішень Росії, які стосуватимуться визнання незалежності так званих Луганської та Донецької народних республік.

Верховна Рада водночас закликає світову спільноту рішуче засудити будь-які дії РФ, спрямовані на погіршення безпекової ситуації у світі загалом, і в Україні зокрема.

Крім того, ВР закликає провести термінове засідання Ради Безпеки ООН щодо ескалації конфлікту на державних кордонах України та невідкладно застосувати додаткові санкційні механізми щодо Росії для запобігання подальшій ескалації конфлікту.

Нагадаємо, Страховий фонд, який створив Уряд для авіаперевізників, не допоміг. МАУ повертає лізингодавцям літаки.

*

Top