В Україні зміниться порядок запровадження карантину

Проект закону за основу підтримали 246 нардепів

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект про врегулювання питання запровадження карантину, —  передає Hubs.ua.

Проект закону за основу підтримали 246 нардепів.

Документ пропонує визначити перелік обмежувальних заходів, які можуть бути тимчасово застосовані на період встановлення карантину. Зокрема:

  • особливі умови та режим пересування населення, пасажирських перевезень, в’їзду та виїзду з території, на якій запроваджено карантин, перетин кордону іноземцями та особами без громадянства;
  • особливі умови та режим господарської діяльності, відвідування навчальних закладів та інші заходи, визначені законом;

підстави та порядок обов’язкової самоізоляції, перебування особи в обсерваторі (обсервації), госпіталізації до тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізовані шпиталі).

Також документ встановлює, що карантин встановлюється на термін, що не перевищує двох місяців. Однак у разі несприятливої ​​епідемічної ситуації уряд може ухвалити рішення про його продовження.

Нарешті, законопроект пропонує встановити, що рішення Кабміну про встановлення (продовження) карантину для запобігання розповсюдженню COVID-19, прийняті до набуття чинності цим законом, продовжують діяти до приведення їх у відповідність до цього закону, але не більше трьох місяців.

Нагадаємо, суд визнав протиправними перевірки Податкової під час карантину.

*

Top