В країні хочуть ще збільшити ренту за видобування природного разу. Представники бізнесу проти

З 2010 року податок на користування природними ресурсами щодо видобутку газу змінювався шість разів

17 лютого у Верховній Раді планують розглянути законопроєкти щодо запровадження диференційованої рентної плати за видобування газу природного № 7038 та 7038-1, повідомляє Європейська Бізнес Асоціація, передає Hubs.ua.

Дані Проєкти Законів націлені на перегляд та підвищення ставок ренти на видобуток газу. Крім того, альтернативний Проєкт Закону №7038-1 прибирає податкову пільгу щодо нових свердловин, скорочуючи її термін дії до 1 березня 2022 року.

Водночас, починаючи з 2010 року податок на користування природними ресурсами щодо видобутку газу змінювався шість разів. Так, у 2014 році при попередньому подвоєнні ставок ренти з 28% до 55% — протягом трьох наступних років знизився видобуток газу на 50% і понад 2500 осіб втратили свої робочі місця.

На думку представників бізнесу, імовірно, у разі ухвалення нових підвищених ставок ренти, слід очікувати чергового скорочення обсягів видобутку газу і, відповідно, дефіциту газу власного видобутку, споживання якого щороку тільки зростає, що буде вимагати від Уряду пошуку нових шляхів для імпорту газу.

«Так, запропоноване збільшення ставок призведе до збільшення максимальної кумулятивної частки податків у ціні до 75% для неглибоких свердловин та до 64% для глибоких свердловин, що, на думку газовидобувних компаній, призведе до повної зупинки інвестицій у галузь, а дефіцит оборотного капіталу спричинить зниження капітальних витрат.

В результаті, Україна буде змушена знову імпортувати мінімум 3 млрд м3 газу протягом трьох років, що обійдеться за поточними цінами майже в 100 млрд грн та перевищить будь-які короткострокові фіскальні вигоди від підвищення ставок. Цілком очевидно, що економічно вигідніше стимулювати розвиток власного видобутку газу, ніж відбирати інвестиційний ресурс для бюджету та закуповувати імпортний газ, посилюючи позиції країни-агресора. Адже ні для кого не секрет, що левова частка імпорту з ЄС, по суті, є реекспортом російського газу», — заявили в ЄБА.

«Тож Європейська Бізнес Асоціація не підтримує дані законопроєкти та закликає народних обранців не голосувати ці ініціативи!», — резюмували в асоціації.

Нагадаємо, українським підприємствам надали понад 18 млн куб. м «пільгового» газу.

 

*

Top