Україна підписала

Сторони продовжать роботу над проектами у галузі розвитку комунікаційних технологій

Україна та Агентство НАТО з комунікації та інформації (NCI Agency) підписали оновлений Меморандум щодо погодження продовження спільної роботи над проектами у галузі розвитку комунікаційних технологій, — повідомляється на сайті НАТО, передає Hubs.ua.

«За цією оновленою угодою ми поглибимо нашу співпрацю з Україною, щоб підтримати їх у модернізації інформаційних технологій та комунікаційних послуг, а також визначити сфери, де може знадобитися надання тренування для персоналу. Наші експерти готові до продовження цього критично важливого партнерства», — сказав генеральний менеджер агентства NCI Людвіг Декампс.

«Підписаний сьогодні Меморандум продовжує нашу співпрацю, яка розпочалася у 2015 році. За підтримки НАТО ми плануємо продовжувати представлення сучасних інформаційних технологій та послуг у системі командування та управління Збройних Сил України», — сказала посол України, представник при НАТО Наталія Галібаренко.

Проекти включають зусилля щодо постачання в Україну захищеного комунікаційного обладнання, яке розпочалося у 2018 році і використовується й досі.

Угода передбачає співпрацю в рамках Регіональної програми НАТО-Україна з аерокосмічної безпеки (RASP), яка передбачає раннє попередження та координацію зусиль щодо протидії загрозам у цій сфері. Ця система ґрунтується на системах захищеного зв’язку та електронних комунікацій, які дозволяють підрозділам НАТО та України працювати в захищеній мережі, відокремленій від «традиційного» інтернету. Зокрема це стосується обміну інформацією та показниками радарів, а також практичної взаємодії між операторами станцій спостереження.

Україна та НАТО співпрацюватимуть за так званою Ініціативою обміну знаннями, в рамках якої фахівці Агентства НАТО на експертному рівні діляться з українськими колегами досвідом НАТО в організації системи військового управління та комунікацій (підрозділи С4 — за класифікацією НАТО).

Нагадаємо, Служба безпеки України (СБУ) в Одесі ліквідувала підпільний центр з майнінгу криптовалют, який викрадав промислові обсяги електроенергії з державного об’єкта критичної інфраструктури.

*

Top