Торік в Україні кількість ФОП зросла на 4% - Опендатамедіа

Найбільше зросла кількість ФОП в IT-галузі

2021 року чисельність фізичних осіб – підприємців (ФОП) в Україні зросла на 4% і сягнула майже 2 млн. Про це повідомляє Telegram-канал «Опендатамедіа», передає Hubs.ua.

Згідно повідомленню, це найкращий результат за останні 5 років, 2020 року зростання становило 1,2%. Найбільше зросла кількість IT-ФОП – їхня частка від загального зростання становила більш ніж половину (53%). За рік кількість ФОП із відповідним видом діяльності збільшилася на 44,5 тис. (+26%).

На другому місці за приростом – бізнес, який надає інформаційні послуги (+9 тис. або 24%). На третьому – кафе і ресторани (+6 тис. або +10%).

У повідомленні зауважують падіння у такій галузі як поштові та кур’єрські послуги, за рік кількість ФОП у цій сфері зменшилася на 8,5%.

Нагадаємо, у минулому році Інститут економічної аналітики міжнародної компанії WeDoITBM провів фокус-групове дослідження на тему «ФОПи в Україні: проблеми та очікування». Згідно дослідженню, ФОПів найбільш турбує, незалежно від виду діяльності дві основні новели: обов‘язкове запровадження РРО  та підвищення податків через зростання розміру мінімальної заробітної плати.

*

Top