Світова економіка поступово відновлюється: темпи її зростання уповільнилися через

Показники інфляції у багатьох країнах залишаються високими

Світова економіка продовжує відновлюватися, проте темпи зростання уповільнилися, заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва під час онлайн-виступу на зустрічі міністрів фінансів та голів центробанків держав G20, пише Інтерфакс-Україна, передає Hubs.ua.

«Три тижні тому ми знизили прогноз глобального економічного підйому до все ще сильних 4,4%, зокрема через переоцінку перспектив зростання в США та Китаї. Проте вже після цього економічні індикатори зазначають послаблення імпульсу до зростання в 2022 році через появу штаму COVID-19 «омікрон» і проблем у ланцюжках поставок, які є стійкішими, ніж очікувалося раніше», — зазначила вона.

«При цьому показники інфляції у багатьох країнах залишаються високими, фінансові ринки стали більш волатильними, а геополітична напруга різко збільшилася», — сказала Георгієва.

«Міцне міжнародне співробітництво та надзвичайна гнучкість політики необхідні, щоб пройти через усі складнощі в 2022 році», — додала вона.

Згідно з прогнозом МВФ, до кінця 2024 року глобальні економічні втрати в результаті пандемії COVID-19 становитимуть близько $13,8 трлн. У зв’язку з цим необхідно вжити заходів для подальшої боротьби з вірусом, зокрема домогтися того, щоб у всіх країн був рівний доступ до повного набору інструментів, включно з тестами та лікарськими препаратами, зазначила Георгієва.

За її словами, багатьом країнам доведеться зіткнутися з наслідками посилення монетарної політики у світі, і з урахуванням високої невизначеності та серйозних розбіжностей між країнами, макроекономічна політика має бути «чітко відкалібрована» з урахуванням індивідуальних умов кожної держави.

«Ризик потенційних наслідків, особливо для країн, що розвиваються, повинен бути керованим. Ми повинні боротися з інфляцією, не нашкодивши економічному зростанню», — сказала Георгієва.

Вона також відзначила суттєве зростання боргів багатьох держав через витрати, що збільшилися в період пандемії.

«І хоча багато країн стикаються з підвищенням боргу, нам слід надавати пріоритет допомоги країнам, які потребують реструктуризації боргу», — заявила вона.

Реструктуризація боргів бідних країн була однією з тем, що обговорювалися на зустрічі глав фінансових відомств G20 у Джакарті 17-18 лютого.

Переговори про нову структуру боргу були «складними», заявила у п’ятницю міністр фінансів країни Срі Мульяні Індраваті, слова якої наводить агентство Bloomberg.

«Країни з низькими доходами є вразливими після залучення великих запозичень для фінансування програм підтримки економіки в період пандемії, — зазначила Індраваті. — Це має викликати занепокоєння G20″.

Загалом учасники зустрічі домовилися вживати обережних заходів для нормалізації грошово-кредитної політики, добре комунікуючи їх, щоб послабити побоювання щодо глобальних наслідків піднесення процентних ставок.

«Зараз найважливіше стабілізувати відновлення економіки і дати поштовх поверненню до нормального стану справ», — заявив міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер за підсумками зустрічі.

«Незважаючи на позитивні сигнали, існують серйозні ризики, які можуть поставити під загрозу відновлення економіки, зокрема геополітичні фактори і особливо ситуація у Східній Європі та навколо України», — сказав він.

Тим часом, глава казначейства Австралії Джош Фрайденберг заявив, що ситуація, що склалася навколо України, викликає «глибокі побоювання», і вирішення конфлікту на користь усіх сторін.

Як повідомлялось раніше, МВФ погіршив прогноз зростання глобальної економіки на 2022 рік.

*

Top