СБУ викрило на незаконних оборудках колишнє керівництво Одеського порту. Збитки склали понад 35 млн грн

Екс-керівництво незаконно здавало буксири портового флоту в оренду комерційним структурам

Служба безпеки України викрила колишнє керівництво Одеського морського торговельного порту на незаконній здачі буксирів портового флоту в оренду комерційним структурам за штучно заниженими цінами, — повідомляє пресслужба СБУ, передає Hubs.ua.

«За даними слідства, у 2017-2018 роках двоє керівників держпідприємства налагодили механізм виведення у тінь бюджетних грошей на незаконному використанні суден торговельного порту. Встановлено, що вони надавали в оренду морські буксири представникам афілійованих підприємств під виглядом сервісних послуг. При цьому учасники схеми штучно занижували вартість тарифів на використання держмайна. Для реалізації схеми вносили недостовірні відомості до звітної документації», — повідомляють у відомстві.

За попередніми даними, фактичні витрати на техобслуговування, ремонт та заправку пальним буксирів у десятки разів перевищували визначену посадовими особами орендну плату. Протиправна діяльність чиновників завдала державі збитків на понад 35 млн грн.

Слідчі СБУ повідомили двом колишнім керівникам держпідприємства про підозру у скоєнні злочину. Вирішують питання щодо обрання судом запобіжного заходу.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України триває слідство для встановлення всіх обставин правопорушення та притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до нього.

Нагадаємо, за даними СБУ, чиновниця міської ради Одещини вимагала хабарі з підприємців.

*

Top