Прокуратура просить арештувати Порошенка із заставою в 1 млрд грн

Такий запобіжний захід має забезпечити виконання процесуальних зобов'язань підозрюваним

Сторона обвинувачення просить Печерський районний суд обрати п’ятому президенту України Петру Порошенку запобіжний захід у «вугільній справі» у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в сумі 1 млрд грн. -передає Hubs.ua.

«Прошу застосувати щодо підозрюваного Порошенка… запобіжний захід у вигляді тримання під вартою… визначити заставу… 1 млрд грн», — сказав представник прокуратури в суді в понеділок.

Необхідність обрання такого запобіжного заходу обвинувачення аргументує характером кримінального провадження, розміром завданих збитків, а також майновим становищем Порошенка. На думку обвинувачення, такий запобіжний захід забезпечить виконання процесуальних зобов’язань підозрюваним.

Адвокат Ілля Новіков, у свою чергу, звернув увагу на те, що клопотання було підписано 23 грудня 2021 року, а тоді мали на увазі його заочний розгляд за відсутності Порошенка в країні.

«Повернення Порошенка до України – це факт, який суд має враховувати «, — сказав він.

Новіков також висловив подив визначеною сумою застави та логікою, якою її обчислювали.

Нагадаємо, колишній президент України Петро Порошенко прибув в Київ. Він проходить підозрюваним по справі державної зради. За словами колишнього президента, він перебував у Варшаві, де мав зустрічі з польськими політиками, щоб «сформувати потужну коаліцію на підтримку України і протидії Росії».

*

Top