Приватизація

Реальна вартість 100% акцій ПКМЗ складає, орієнтовно, 4,5 млрд грн

Реальна вартість 100% акцій АТ Перший київський машинобудівний завод (ПКМЗ, раніше – завод Більшовик) складає, орієнтовно, 4,5 млрд. гривень. Такого висновку дійшло Головне оперативне управління Державного бюро розслідувань, повідомляють Наші гроші з посиланням на ухвалу Печерського районного суду міста Києва, передає Hubs.ua.

Вартість акцій заводу визначалася аудитором, виходячи з вихідної інформації про об’єкти оцінки, зокрема об’єктів нерухомості – будинків та споруд.

Стартову вартість аукціону було визначено на підставі звіту про оцінку майна, виконаного Консалтинговою компанією Есет Експерттайз на замовлення КПМГ-Україна, яка на підставі договору з Фондом держмайна була радником з підготовки до приватизації та продажу пакета акцій АТ ПКМЗ.

«За результатами проведення судовими експертами Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України судової експертизи оцінка, наведена у звіті, виконаному компанією Ессет Експертайз, не відповідає вимогам нормативно-правових актів щодо оцінки майна, методології, методів, оціночних процедур, має значні недоліки, що вплинули на достовірність оцінки», — йдеться у визначенні.

Зокрема, звіт не містить пояснень/обґрунтувань, яким чином проведено розбиття загальної площі будівель на виробничо-складські будівлі, будівлі торговельного призначення та офісні будівлі. За даними звіту, більшість будівель віднесено до виробничо-складських будівель, що суттєво впливає на визначену у звіті вартість нерухомого майна.

«З урахуванням вищенаведеного, суб’єктивність розбиття загальної площі будівель за призначенням без надання чіткого алгоритму віднесення будівель до певного типу дає підстави сумніватися у достовірності визначеної вартості та її об’єктивності», — вважають судді.

Згідно з листом Головного оперативного управління Державного бюро розслідувань, реальна вартість 100% акцій АТ ПКМЗ становить, орієнтовно, 4,5 млрд. гривень, оскільки переможець аукціону отримав не лише будівлі заводу, але фактично 35 га землі, розташовані близько до центру Києва, біля станції метро Шулявська.

Відповідно до постанови слідчого, зазначені 44 об’єкти нерухомості визнані речовими доказами у кримінальному провадженні.

Слідчий суддя 26 січня наклав арешт на будівлі та споруди ПАТ Науково-виробниче підприємство Більшовик.

Йдеться про 44 об’єкти нерухомості, загальною площею 223 тис. кв. м, за адресами: у Києві – проспект Перемоги, 49/2, вул. Олекси Тихого, 70-А, вул. Гарматна, 9, вул. Гарматна, 4, вул. Вадима Гетьмана (Вулиця Індустріальна), 2; Черкаська обл., Драбівський р., смт. Шрамківка, вул. Чапаєва, 35.

За матеріалами провадження, невстановлені досудовим розслідуванням посадові особи Фонду державного майна вчинили зловживання службовим становищем на користь третіх осіб при приватизації АТ Перший київський машинобудівний завод, що спричинило тяжкі наслідки.

27 жовтня 2021 року київський завод Більшовик було продано за 1,429 млрд гривень ТОВ Дженерал Коммерс. Стартову ціну підприємства було встановлено на рівні 1,39 млрд. Очікується, що на місці Більшовика зведуть новий ЖК або бізнес-центр.

Нагадаємо, Державне бюро розслідувань розслідує кримінальне провадження щодо можливого зловживання службових осіб Фонду держмайна України під час приватизації Першого київського машинобудівного заводу 27 жовтня 2021 року.

*

Top