Президент США звернувся до нації з приводу агресії РФ: напад Росії на Україну

Водночас Байден запевнив, що вірить у дипломатичний вихід

Президент США Джо Байден заявив, що напад Росії на Україну «залишається цілком можливим», але людські втрати будуть «величезними», передає Hubs.ua.

«Ми ще не підтвердили, чи справді російські військові підрозділи повертаються на свої бази. Наші аналітики вказують на те, що вони залишаються на дуже загрозливих позиціях, і факт залишається фактом, що зараз Росія має понад 150 тис. військових вздовж кордону України і вторгнення залишається цілком можливим», — заявив Байден.

Президент США додав, що тому він кілька разів закликав усіх американців в Україні виїхати негайно, «до того, як буде занадто пізно виїхати безпечно».

«Тому ми тимчасово перемістили наше посольство з Києва до Львова», — заявив президент США.

Байден наголосив, що США відкрито говорили американському народу та світу про російські плани та серйозність ситуації, щоб кожен міг бачити сам, що відбувається.

Байден також підкреслив, що США чи НАТО не вороги Росії.

У випадку наступу РФ на Україну, на Росію очікують найсуворіші санкції та висока ціна за таку агресію,  заявив президент США. Водночас Байден запевнив, що вірить у дипломатичний вихід.

«Україна не загрожує Росії. Ні США, ні НАТО не мають ракет в Україні. Ми не маємо і не плануємо їх там розміщувати. Наша ціль не народ Росії. Ми не прагнемо дестабілізувати Росію», — сказав він.

І звернувся до громадян Росії: «Ви не наш ворог. Я не вірю, що ви хочете кривавої, руйнівної війни проти України».

Як повідомлялось раніше, Байден закликав американських громадян покинути Україну.

*

Top