Парламент ухвалив Закон «Про віртуальні активи». Документ враховує пропозиції президента

Законопроєкт підтримали 272 депутати

Верховна Рада у повторному читанні підтримала законопроєкт №3637 «Про віртуальні активи», після того, як президент Володимир Зеленський повернув його до парламенту з правками. Тепер регулювати ринок віртуальних активів буде Національна комісія з цінних паперів, про це повідомляє Урядовий портал, передає Hubs.ua.

Документ визначає поняття та правовий статус віртуального активу, а також питання прав власності та операцій з такими активами в Україні.

«Новий закон — це додаткові можливості для розвитку бізнесу в нашій країні. Іноземні та українські криптокомпанії зможуть працювати легально, а українці отримають зручний і захищений доступ до світового ринку віртуальних активів. Учасники ринку отримають правовий захист та можливість ухвалювати рішення на основі відкритих консультацій із державними органами. З’явиться прозорий механізм інвестування в новий клас активів», — зазначив віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Нацкомісія з цінних паперів буде:

  • формувати та реалізовувати політику у сфері віртуальних активів;
  • визначатиме порядок обороту віртуальних активів;
  • видавати дозволи постачальникам послуг віртуальних активів;
  • здійснювати нагляд та фінансовий моніторинг у цій сфері.

Команда Мінцифри займалася розробкою правового поля в цій галузі. Разом із представниками індустрії працювали над розробкою Закону «Про віртуальні активи». Зараз Мінцифри також працює над відповідними змінами до Податкового та Цивільного кодексів України для повноцінного запуску ринку віртуальних активів.

Україна входить до ТОП-5 країн світу за кількістю користувачів криптоактивів. Маємо розвинуте товариство блокчейн-розробників. Зростає кількість українських криптостартапів.

«Сьогодні потенціал світової криптоіндустрії визначається мільярдами інвестицій. Темпи її зростання випереджають традиційні галузі економіки. В Україні ринок віртуальних активів може стати потужним сектором цифрової економіки. Завдяки ухваленому Закону ми маємо всі шанси бути передовою країною для розвитку бізнесу в цій інноваційній сфері», — сказав заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Як повідомлялось раніше, в Україні добровільно задекларували активи на 1,3 млрд грн.

*

Top