Нацбанк спростував фейк про припинення роботи системи електронних платежів

СЕП працює щодня - 23 години та сім днів на тиждень

Нацбанк спростував інформацію про начебто припинення з 12 березня роботи системи електронних платежів НБУ (СЕП),  повідомляє прес-служба НБУ в Telegram, передає Hubs.ua.

«Друзі, маємо черговий абсурдний фейк. У соціальних мережах та месенджерах поширюється інформація, що нібито гроші з платіжних карток вкрай треба було зняти готівкою 12 березня. Адже 12 березня працювала система електронних платежів Національного банку (СЕП). А у наступні дні цього вже не можна буде зробити. Одразу повідомляємо – це НЕПРАВДА!», — наголошують у регуляторі.

НБУ пояснює, що насправді СЕП працює щодня-– 23 години та сім днів на тиждень.

«Робочий день у СЕП впливає лише на дату відображення здійснених операцій у балансі банків. А операції з платіжними картками, такі як зняття готівки чи безготівкова оплата товарів чи послуг, не обробляються в СЕП, вони здійснюються через окремі платіжні системи (Mastercard, Visa, ПРОСТІР тощо)», — додали в Нацбанку.

«Крім того, згадайте, чи були у вас проблеми з платіжними карками під час вихідних або пізно увечері, коли банки вже не працювали? Звичайно, що ні, адже навіть у вихідні й уночі платіжні системи Mastercard, Visa, ПРОСТІР, а відповідно й банкомати і термінали працюють, незалежно від робочого часу банків. Сьогодні вже 13 березня, відповідно ви можете переконатися, що ваші гроші цілі й неушкоджені, а банкомати й термінали працюють як завжди», — зазначили в НБУ.

У Нацбанку просять не вірити фейкам та довіряти лише офіційним джерелам інформації.

«А безготівкові розрахунки платіжними картками є одним із найбезпечніших і надійних способів оплати в нинішніх умовах», — резюмували в регуляторі.

Як повідомлялось раніше, Україна може отримати близько $4,5 млрд від МВФ та Світового банку.

Один коментар;

*

Top