Минулого року у світі вбили 45 журналістів – МФЖ

Найнебезпечнішою країною був Афганістан

2021 року 45 працівників засобів масової інформації були вбиті під час виконання своїх обов’язків. Про це повідомила Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) у підсумковій доповіді, опублікованій 31 грудня.

За даними федерації, 20 журналістів убили в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, 10 – у Північній та Південній Америці, вісьмох – в Африці, шістьох – у Європі та одного – на Близькому Сході.

Ще двоє співробітників ЗМІ загинули внаслідок нещасного випадку в Ірані.

Федерація наводить статистику по країнах, згідно з якою найбільша кількість убивств представників медіа сталася в Афганістані (дев’ять випадків) та Мексиці (вісім убитих). Ще чотирьох журналістів убили в Індії і трьох – у Пакистані.

За даними МФЖ, 33 журналісти стали жертвами цілеспрямованих нападів.

У федерації також звернули увагу, що останнім часом журналістів найчастіше вбивають за викриття корупції, злочинів та зловживання владою у своїх громадах, містах і країнах. Ризики, пов’язані зі збройним конфліктом, знизилися, оскільки працівники ЗМІ «все рідше висвітлюють великим планом театр військових дій».

«Водночас загрози правлінню злочинних угруповань та наркокартелів від нетрів у Мексиці до вулиць європейських міст у Греції і Нідерландах продовжують зростати і є причиною багатьох цілеспрямованих убивств працівників ЗМІ 2021 року», – ідеться у повідомленні.

Також у МФЖ підрахували, що 2021 року в усьому світі 365 працівників ЗМІ перебували в ув’язненні. За даними Європейської федерації журналістів, 95 співробітників ЗМІ ув’язнені в країнах Європи. Серед них і журналісти, затримані в окупованому Росією Криму.

Нагадаємо, кількість журналістів, які перебувають у в’язниці, у 2021 році досягла рекордного рівня.

*

Top