Міноборони почало використовувати американську систему розпізнавання облич

Сервіс Clearview AI має доступ до бази з 10 млрд фото

Міністерство оборони України в суботу почало використовувати систему розпізнавання облич американської компанії Clearview AI, яка має доступ до бази з 10 млрд фото, 2 з яких – з мережі «ВКонтакте». Про це повідомляє Reuters із посиланням на директора компанії Хоан Тон-Тхат, передає Hubs.ua.

За даними агентства, виконавчий директор американського стартапу Clearview Хоан Тон-Тхат надіслав до Києва листа з пропозицією допомоги в розкритті російських нападників, боротьбі з дезінформацією та ідентифікації загиблих.

Clearview заявив, що не пропонував цю технологію Росії, яка називає свої дії в Україні «спецоперацією».

«Україна отримала безкоштовний доступ до потужної пошукової системи Clearview AI з розпізнавання облич, що дає можливість, серед іншого, перевіряти людей на контрольно-пропускних пунктах, — додав Лі Волоскі, радник Clearview і колишній дипломат при президентах США Бараку Обамі та Джо Байдену«, — сказано в повідомленні.

Раніше представники Міністерства цифрової трансформації заявляли, що Україна розглядає пропозиції від американських компаній зі штучного інтелекту, таких як Clearview.

Засновник Clearview сказав, що його стартап має у своєму розпорядженні понад 2 мільярди зображень із російської соціальної мережі «ВКонтакте» з бази даних, яка нараховує понад 10 мільярдів фотографій.

Ця база даних може полегшити Україні ідентифікувати загиблих (навіть із пошкодженими обличчями) у порівнянні із встановленням особи за відбитками пальців.

У листі Тон-Тхата також сказано, що технологія Clearview може допомогти знайти родичів, виявити російських військових, розвінчати неправдиві дописи, пов’язані з війною, у соціальних мережах.

Як повідомлялось раніше, в Міноборони озвучили вартість української ракетної програми.

*

Top