Криптовалюти дешевшають в очікуванні посилення монетарної політики ФРС

Курс біткойна з початку року знизився на 9,3%

З початком 2022 року найбільші світові криптовалюти продовжили ослаблення на тлі очікувань, що Федеральна резервна система (ФРС) США незабаром почне посилювати грошово-кредитну політику, передає Hubs.ua.

Курс Bitcoin з початку року втратив 9,3%, тоді як Ethereum – 14,5%, згідно з даними CoinDesk. Однак, курс Bitcoin у четвер відновив зростання на 1,3%, до $42 040.

Засідання ФРС відбудеться 25-26 січня, вся увага ринку прикута до майбутніх кроків центробанку США.

Федрезерв, як очікується, підніме базову відсоткову ставку вже в березні й підвищить її щонайменше тричі у 2022 році. Деякі експерти вважають, що підйом ставки в березні може становити понад 25 базисних пунктів, зазначає Trading Economics.

Негативна динаміка криптовалют позначилася на акціях пов’язаних із галуззю компаній. Зокрема, вартість паперів Coinbase Global Inc. від початку року опустилася на 13%, Marathon Digital Holdings Inc. – на 24,4%, Riot Blockchain Inc. – на 21,7%.

Акції MicroStrategy Inc., яка робить програмне забезпечення для бізнесу, але інвестувала кілька мільярдів доларів у біткойни, подешевшали на 15,4% з початку року.

«Динаміка біткойна, ймовірно, залишиться волатильною в результаті «яструбиної» риторики ФРС», — вважає аналітик AvaTrade Наїм Аслам, слова якого наводить The Wall Street Journal.

Динаміка біткойна цього року практично ідентична коливанням американського фондового індексу Nasdaq Composite, у складі якого переважають акції технологічних компаній. Індикатор опустився на 8,3% від початку року.

«Різке зниження цін на біткойн може посилити втечу інвесторів від ризику та призвести до скорочення інвестицій на фондових ринках», — вважають експерти.

Після досягнення позначки у $2,97 трлн у листопаді 2021 року вартість ринку криптовалют впала приблизно на 34%, до $1,97 трлн, згідно з даними CoinMarketCap.

Як повідомлялось раніше, спад BTC може спровокувати початок «криптозими».

*

Top