До Києва продовжують прибувати іноземні делегації. Глави МЗС Чехії, Австрії та Словаччини 7-8 лютого здійснять спільний візит до України

Міністри закордонних справ проведуть переговори і відвідають лінію розмежування на Донбасі

7-8 лютого міністри закордонних справ Чехії Ян Ліпавський, Австрії Александр Шалленберг та Словаччини Іван Корчок здійснять спільний візит до України на запрошення міністра закордонних справ Дмитра Кулеби. Про це в суботу, 5 лютого, повідомили у МЗС України, передає Hubs.ua.

Як повідомила прес-служба зовнішньополітичного відомства, перший в історії візит глав зовнішньополітичних відомств країн Славковського формату – продемонструвати солідарність із Україною на тлі агресивних дій Російської Федерації.

В інформації наголошується, що Кулеба та його чеський, австрійський і словацький колеги проведуть переговори, ключовими темами яких стане «подальша підтримка України в протидії російській агресії, втілення комплексного пакету стримування РФ, зміцнення безпекової взаємодії, підтримка економічної та фінансової стабільності нашої держави».

Міністри Славковського формату також мають намір відвідати зону проведення Операції об’єднаних сил, де ознайомляться із актуальною безпековою ситуацією в зоні російсько-українського збройного конфлікту.

Славковський формат був заснований прем’єр-міністрами Чехії та Словаччини і канцлером Австрії у м. Славков (Чехія) 29 січня 2015 року. У рамках об’єднання Чехія, Австрія та Словаччина зміцнюють взаємодію в політичній, економічній, культурній та гуманітарній сферах. Головування відбувається на щорічній ротаційній основі (з 1 липня до 30 червня). Нині головує Чехія.

Зазначимо, на тлі пересування російських військ біля українського кордону збільшилась кількість візитів західних політиків до Києва. Так, 1 лютого Україну відвідав прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон. Минулого тижня Україну відвідав президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. 8 лютого до Києва приїде президент Франції Еммануель Макрон. 14 лютого Україну відвідає канцлер Німеччини Олаф Шольц.

*

Top