Україна й Туреччина підписали угоду про ЗВТ

Очікується, що угода між країнами даватиме додаткові 2% ВВП щорічно

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і міністр торгівлі Туреччини Мехмет Мус підписали угоду про Зону вільної торгівлі між країнами, — передає Hubs.ua.

Угоду підписано в Києві в четвер у присутності президента України Володимира Зеленського і президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана за результатами переговорів сторін.

Очікується, що угода про Зону вільної торгівлі між країнами даватиме додаткові 2% ВВП щорічно.

Основа угоди — обнулення мит Туреччиною на 10,337 тис. товарних позицій. Це 95% загальної кількості товарів. Ще на 1,348 тис. товарних позицій діятимуть тарифні квоти або скорочення мит.

Згідно з документом, Україна залишає за собою право застосовувати мито на експорт металобрухту, водночас Туреччина відкриває внутрішній ринок для українського металу. Ще на 130 товарних позицій товарів металургії встановлено часткове скорочення мит, а для 160 товарів металургії встановлюються додаткові квоти.

Також Україна збереже мита на ввезення вживаних автомобілів, встановлюючи перехідні періоди від трьох до п’яти років на транспортні засоби та продукцію легкої промисловості. Водночас сторони зберігають за собою право відновити дію мит через механізм двосторонніх захисних заходів.

Перегляд угоди має відбутися не пізніше ніж через два роки.

Нагадаємо, раніше Уряд схвалив проект угоди про ЗВТ з Туреччиною, який було доопрацьовано у секретаріаті Кабміну.

*

Top