У Зеленського очікують на фінансову допомогу у $3-5 млрд
Заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма

Пакет допомоги буде сформовано за рахунок кредитів

Україна має намір сформувати пакет фінансової допомоги в $3-5 млрд від стратегічних партнерів, щоб забезпечити ліквідність, повідомив заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма, передає Hubs.ua.

«Із великими організаціями домовляємося про пакети фінансової допомоги або у вигляді державних гарантій або у вигляді прямих міжурядових кредитів», — сказав він в ефірі телеканалу «Рада» в середу.

Заступник голови ОП додав, що в середу Україна провела переговори з урядом Франції щодо аналогічного пакету. Деталі переговорів буде озвучено після фіналізації відповідного рішення.

Шурма також нагадав, що Канада запропонувала Україні кредит у розмірі до 120 млн канадських доларів (CAD, за поточним курсом — приблизно 95,8 млн американських доларів, USD) для підтримки економічної стійкості та розвитку країни, а Єврокомісія заявила про виділення Україні фінансової допомоги у розмірі EUR1,2 млрд.

«Наша ціль — сформувати з усіма нашими стратегічними партнерами такі пакети загальним обсягом щонайменше $3 млрд, а бажано — $5 млрд, які стануть додатковою «подушкою» та зможуть гарантувати стабільність нашої фінансової системи незалежно від того, як розвиватиметься ситуація», — пояснив Шурма.

Він наголосив, що йдеться про кредити на пільгових умовах під 2-3% річних, а в деяких випадках — нижче.

«Головне питання — забезпечення ліквідності, негайної доступності коштів, щоб у разі виникнення коливань їх можна було погасити і збалансувати за допомогою цих коштів», — додав Шурма.

Нагадаємо, курс доларових єврооблігацій України, що стабілізувався у середині минулого тижня після трьох днів сильного падіння, у понеділок знову обвалився на 2,4-4,4% на нових негативних новинах, що підвищують ризик воєнної агресії.

*

Top