Електронмаш продали вдруге

Завод продали за 430 млн грн

Київський завод Електронмаш удруге продали за 430 млн грн., — свідчать дані аукціону із приватизації, повідомляє Hubs.ua.

Електронмаш продали ТОВ Український імідж. Засновником компанії є Віолетта Глинянчук, статутний капітал складає 50 тисяч гривень. Юрособа заснована ще у 2006 році Оленою Слизюк та венчурним фондом Манускрипт.

Ціна, за яку продали завод, у 6,6 разу перевищує стартову позначку, і це майже наполовину менше від результату першого продажу, коли ціна зросла до 970 млн грн.

Загалом в аукціоні взяли участь п’ять компаній. У першому аукціоні було 22 компанії.

Електронмаш був створений у 1965 році, завод досяг свого піку розвитку у 1980-х завдяки виготовленню електронно-обчислювальних машин.

У першому півріччі 2021 року збитки Електронмашу склали 2,4 млн грн, а в 2020 році — 10,9 млн грн.

Згідно з приватизаційними умовами, новий власник має погасити борги підприємства. Поточні борги становлять 924,5 млн. грн., а прострочена кредиторська заборгованість – 11,9 млн. грн. Зокрема — 5,4 млн грн заборгованості із зарплати та 3,3 млн грн з податків із зарплати.

Крім того, новий власник має не допустити звільнення працівників протягом 6 місяців з дати переходу права власності, а також дотримуватися вимог природоохоронного законодавства щодо користування базою відпочинку, що входить до складу ЄМК. Власника також зобов’яжуть утримувати захисні споруди цивільного захисту у готовності до використання за призначенням власним коштом.

Нагадаємо аукціон із приватизації держпідприємства Електронмаш визнаний таким, що не відбувся. Переможець торгів, компанія ТОВ «Лортен Груп», відмовився підписувати договір купівлі-продажу об’єкта у встановлений термін.

*

Top