Журналіст Цимбалюк покинув РФ

Цимбалюк був єдиним українським журналістом, акредитованим у Росії

Український журналіст Роман Цимбалюк покинув територію Росії після виклику на допит до місцевої прокуратури. Його звинувачують у розпалюванні ворожнечі через проукраїнські висловлювання, пише «Громадське».

«Я поїхав з РФ, оскільки вважаю, що є загроза моїй особистій безпеці. Російська хунта, здається, себе проявила. І зараз вони нібито кажуть, що відкликали виклик на допит, але це не означає, що його не буде знову», — розповів журналіст.

За його словами, за останні два місяці фактично «всі топові фігури російських інформаційних військ» обіцяли йому проблеми.

Разом з тим журналіст додав, що поки невідомо, чи відкрили проти нього кримінальну справу, проте він з адвокатом серйозно ставиться до таких викликів і публікацій в російських ЗМІ, оскільки є загроза оголошення його в розшук «Інтерполу».

«Я не буду поспішати в Росію, тому що не хочу ставати заручником Кремля і чекати, поки мене обміняють. У нас і так там багато людей, яких потрібно витягнути», — заявив Цимбалюк.

Нагадаємо, Цимбалюка обвинуватили в екстремізмі. Влада РФ збирається відкрити кілька адміністративних справ за ст. 20.3.1 Кодексу про адміністративні правопорушення Росії (розпалювання ненависті або ворожнечі). Полозов зазначив, що представлятиме інтереси Цимбалюка в Росії.

Цимбалюк прокоментував 14 грудня у Facebook обвинувачення в екстремізмі: «Поворот у моїй репортерській роботі цікавий, підсумок – закономірний: рано чи пізно вони почнуть гризти одне одного, але це мене не стосується, адже я не росіянин. Із таким адвокатом ми всіх порвемо. Гроші, одержані за рішенням ЄСПЛ, передадуть на підтримку дітей кримських татар, узятих у полон окупаційною владою».

За словами журналіста, приводом для обвинувачень стала його фраза: «Якщо будь-який російський військовий або людина «без знаков различия» перетне український кордон зі зброєю в руках, то буде знищений, як скажений пес».

Зазначимо, Роман Цимбалюк – єдиний український журналіст, акредитований у РФ. Він відомий жорсткою проукраїнською позицією і бере активну участь у популярних політичних ток-шоу на російському ТБ.

*

Top