Зеленский зустрівся з Макроном. Ключовою темою перемовин став мирний процес

Макрон заявив про підготовку нових механізмів гарантування безпеки

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Франції Еммануелем Макроном, —  передає Hubs.ua.

Ключовою темою перемовин двох президентів став мирний процес врегулювання на Донбасі.

«У нас спільне з президентом Франції бачення викликів задля безпеки для України та світу. Франція важлива для нашого регіону і всього ЄС. Це потужний крок підтримки нашої держави: Франція виділяє 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги Україні», – заявив Зеленський.

Президент зазначив, що Макрон багато робить для України.

«Мирний процес був одним із ключових питань наших сьогоднішніх переговорів. Ми очікуємо, що найближчим часом, згідно з домовленостями, досягнутими під час Паризького саміту ще у грудні 2019 року, ми зможемо провести наступні переговори лідерів Нормандської четвірки. Важливий крок на цьому шляху – активізація діалогу на рівні політичних радників. Була дуже успішна одна зустріч, ми розраховуємо на другу зустріч найближчими днями. Розраховуємо, що зустріч 26 січня, яка була у 2022 році, та майбутні переговори вже у Берліні наблизять нас до проведення саміту Нормандії», — заявив Зеленський.

Своєю чергою, Макрон повідомив, що Франція і Німеччина віддані зусиллям посередництва, щоб «покласти край українському конфлікту».

Він розповів, що президент РФ Володимир Путін має намір «продовжити виконувати Мінські угоди», і Зеленський також підтвердив такі наміри.

Президент Франції не став заглиблюватися в деталі, але сказав, що «процес має просуватися незалежно від того тиску, який сьогодні є на кордонах України».

Макрон заявив, що готуються нові механізми гарантування безпеки, які потрібно реалізувати в найближчий місяць.

Нагадаємо, вчора Президент Франції провів зустріч З Президентом Росії.

*

Top