Збитки від стихійних лих у 2021 році перевищили $170 млрд

Приблизно на 20 млрд доларів більше, ніж роком раніше

Десять найбільш фінансово показових природних катастроф 2021 року завдали збитків на загальну суму понад 170 млрд доларів — це приблизно на 20 млрд доларів більше, ніж роком раніше.

Збільшення загальної суми збитків приблизно на 13% демонструє, якими є наслідки антропогенної зміни клімату, пояснила в понеділок, 27 грудня, британська гуманітарна організація Christian Aid.

За її даними, стихійним лихом, яке у 2021 році дало найбільше фінансових збитків, був ураган Іда, який накрив східну частину США наприкінці серпня та спричинив великі повені в районі Нью-Йорка. Christian Aid оцінює завдані ним збитки в 65 млрд доларів.
На другому місці — повінь у Німеччині і Бельгії, яка сталася в липні і призвела до загальних збитків у 43 млрд доларів. До списку також увійшли різке похолодання в американському штаті Техас і повінь у китайській провінції Хенань.

В організації сказали, що в списку подано стихійні лиха, які вирували переважно в багатих країнах. У найбідніших країнах фінансові збитки від природних катаклізмів здебільшого складно підрахувати, адже там інфраструктуру не застраховано, зазначено в доповіді.

У середині грудня швейцарський перестрахувальний концерн Swiss Re оцінив глобальні збитки від стихійних лих у 2021 році на 250 млрд доларів (221 млрд євро), нагадує агентство AFP. Порівняно з 2020 роком втрати зросли майже на чверть (24 відсотки).

*

Top