За кібератакою проти України може стояти РФ, - Варшава

Атака є "типовою" для російських спецслужб

У Польщі вважають, що за кібератакою на урядові відомства України можуть стояти російські спецслужби, передає агентство Bloomberg із посиланням на представника польських спецслужб Станіслава Жарина, передає Hubs.ua.

«Кібератака, про яку повідомила українська сторона, є частиною типової діяльності секретних служб Російської Федерації», — наводить агентство слова Жарина.

Раніше у п’ятницю глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що в ЄС не здивовані кібератакою, з якою зіткнулася Україна, і готові використати для допомоги Києву спеціальний європейський підрозділ зі швидкого реагування на дії хакерів.

Він не став прямо обвинувачувати будь-кого в цій атаці. «Ми розслідуємо те, що трапилося, і це непроста робота. Ми не можемо наразі просто звинуватити когось в атаці, адже доказів немає. Проте ви можете поміркувати, здогадатися», — наголосив Боррель.

У свою чергу глава МЗС Швеції Анн Лінде, коментуючи хакерську атаку на владні структури України, заявила про необхідність твердої єдиної позиції щодо дій Росії.

«Це сприяє посиленню напруженості. Саме тому ми маємо бути дуже твердими у наших посланнях Росії. Якщо відбуватимуться атаки проти України, ми будемо дуже суворими та рішучими у нашій відповіді», — додала вона.

При цьому вона наголосила, що необхідно з’ясувати, хто стоїть за кібератакою.

Нагадаємо, Служба безпеки України (СБУ) розслідує масштабну хакерську атаку на низку урядових сайтів, зокрема МЗС, МОН та інші, яка сталася в ніч на 14 січня. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

*

Top