З Укрхімтрансаміаку намагалися незаконно вивести мільйони гривень, - ДБР

Банківський рахунок із грошовими коштами заарештовано

Правоохоронці попередили незаконне виведення майже 55 млн гривень із держпідприємства Укрхімтрансаміак через непрозорі тендерні закупівлі, — повідомляє прес-служба ДБР.

Зазначається, що банківський рахунок із грошовими коштами заарештовано.

Встановлено, що у лютому 2021 року держпідприємство Укрхімтрансаміак провело два тендери на закупівлю сферичних кранів для планового ремонту української ділянки магістрального аміакопроводу Тольятті–Одеса загальною вартістю з ПДВ 55 млн гривень. Переможцем закупівель в обох випадках стало приватне товариство.

«Згідно з договором, підприємство мало поставити держпідприємству продукцію європейських виробників. Проте її технічні характеристики не відповідали вимогам законодавства із захисту праці. Експертиза показала, що встановлення такого обладнання на аміакопроводі і введення його в експлуатацію може призвести до техногенної катастрофи глобального масштабу з численними людськими жертвами внаслідок можливого неконтрольованого витоку рідкого аміаку, який є небезпечною токсичною речовиною», – йдеться в повідомленні.

У листопаді 2020 року Укрхімтрансаміак провів аналогічний тендер. Тоді компанія-переможець запропонувала ціну на обладнання приблизно на 38 млн гривень. Але підписання договору так і не відбулося через чергову зміну керівництва підприємства.

Як повідомляють у ДБР, внаслідок торгів з компанією-переможцем було підписано договір і перераховано на банківський рахунок майже 55 млн гривень за формою оплати – акредитив. У цьому випадку повернення коштів їхньому власнику передбачено лише за рішенням суду.

Відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, а саме: зловживання владою та службовим становищем, з метою отримання будь-якої неправомірної вигоди, що спричинила тяжкі наслідки (ч.ч. 1, 2 ст. 364 ККУ); службова недбалість, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 ККУ).

Санкції статей передбачають позбавлення волі на строк до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Досудове розслідування триває.

*

Top