Виробник зарядок для телефонів обіцяє революцію для електрокарів

Обіцяють створювати зарядні пристрої для електрокарів потужністю 5000 Вт або навіть 20 000 Вт

Ірландська компанія Navitas Semiconductor відома насамперед своїми передовими розробками надшвидких зарядних пристроїв для гаджетів. Тепер вона має намір масштабувати свої рішення для застосування у автомобільній промисловості, передає Hubs.ua.

В основі зарядних пристроїв Navitas Semiconductor є використання нітриду галію (GaN). Цей напівпровідник може працювати в 20 разів швидше в порівнянні з традиційнішим кремнієм, а створені на його основі апарати забезпечують втричі більшу потужність і прискорену втричі зарядку. При цьому вага і розмір такого ЗУ може бути вдвічі меншим від кремнієвого аналога.

За словами генерального директора Navitas Semiconductor Джина Шерідана, як вони роблять 50-ватні зарядки для смартфонів та планшетів, так збираються і створювати аналогічні пристрої для електрокарів, лише потужністю 5000 Вт або навіть 20 000 Вт. За попередніми оцінками, використання нової технології дозволить заряджати електромобілі утричі швидше. При цьому запас ходу автомобіля може бути збільшений майже на 30% або розмір батареї можна зменшити на ці ж 30%.

Головним мінусом нового винаходу вважається його вартість. Поки що воно на 10-20% дорожче за кремнієві аналоги. Для роботи чіпа всередині GaN-зарядки необхідно перепроектувати всю систему живлення навколо нього. Але глава Navitas Semiconductor запевняє, що вже за два роки технологія зрівняється за ціною з кремнієвими зарядками або навіть стане дешевшою. Компанія настільки впевнена у перспективах свого винаходу, що вже відкрила у Шанхаї спеціальний центр для співпраці з виробниками електромобілів.

Нагадаємо, американський виробник електромобілів Tesla Inc. оновить програмне забезпечення у 26,681 тис. автомобілів, щоб усунути помилку, яка заважає правильній роботі теплового насоса.

 

*

Top