В Україні з 1 лютого подорожчали пластикові пакети

Це другий етап виконання закону, яким хочуть зменшити використання пластику в побуті

З 1 лютого вартість пластикових пакетів для споживачів становитиме від 2 до 3 гривень за штуку в залежності від їхніх характеристик, оскільки в Україні з 1 лютого 2022 року набуло чинності рішення Кабміну, яким встановлюються мінімальні роздрібні ціни на їх продаж, повідомляє Міністерство економіки, пише Hubs.ua.

Мінімальні роздрібні ціни на пакети зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів, призначені для пакування та транспортування товарів і продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг становитимуть:

Вартість пакета без ручок і бічних складок становить 2 грн, без ручок і з бічними складками або з ручками і без бічних складок — 2,5 грн, і з ручками та бічними складками — 3 грн.

Це дозволить обмежити обіг пластикових пакетів та покращити екологічну ситуацію в країні, повідомляють в Мінекономіки.

У відомстві зазначили, що вимоги до платного продажу не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, які призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса, сипких продуктів, льоду та використовуються як первинне пакування до 1 січня 2023 року.

Крім того, з 10 березня 2022 р. забороняється поширення в магазинах і закладах громадського харчування надтонких (зі стінками товщиною менше ніж 15 мікрометрів), тонких (зі стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів.

Як повідомлялось раніше, Україна встановила мінімальну ціну на прості пластикові пакети.

*

Top