В Україні створять чотири фонди відновлення, – Шмигаль

Фонди створять за дорученням президента

Кабінет міністрів починає працювати над створенням чотирьох фондів, кошти яких підуть на відновлення України. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час свого звернення, передає Hubs.ua.

«За дорученням президента уряд починає працювати над створенням чотирьох фондів. Кошти цих фондів підуть на відновлення України», – сказав Шмигаль.

Перший – Фонд відновлення зруйнованого майна та інфраструктури.

«Ми поновимо все, що зруйнували російські окупанти. Кожен будинок, кожну квартиру, кожну школу, кожен дитячий садок та лікарню, кожен міст і дорогу», – заявив прем’єр.

Другий – Фонд оновлення і трансформації економіки.

«Ми проситимемо наших партнерів схвалити для нас так званий український план Маршалла. Нам потрібно не просто відновити економіку, ми будуватимемо нову європейську країну», – сказав він.

Третій – Фонд обслуговування та погашення боргу.

«Незважаючи на війну, Україна виконує всі свої зобов’язання. 1 березня Мінфін здійснив купонну виплату в розмірі 292 мільйони доларів за єврооблігаціями. Але ми вважаємо, що світ має допомагати та підтримувати Україну, розуміючи, який вантаж сьогодні лежить на нас», – повідомив голова уряду.

Четвертий – Фонд підтримки постраждалого бізнесу.

«Ми бачимо, скільки підприємців і компаній допомагають нашим військовим, лікарям, звичайним українцям. Усі об’єдналися заради спільної мети вигнати ворога з нашої землі. Наше завдання – допомогти бізнесу повернутися до нормальної роботи, нормального життя, нормального існування», – заявив Шмигаль.

Прем’єр зауважив, що «в найближчі години» буде підписаний договір щодо утворення мультидонорського валютного фонду, за участі, зокрема, і позики Світового банку загальним розміром $1,8 млрд.

«Світ допомагає нам фінансово. Сьогодні було підписано меморандум щодо отримання макрофінансової допомоги Європейського Союзу на суму €1,2 млрд», – зауважив Шмигаль.

Як повідомлялось раніше, Кабмін затвердив додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців.

*

Top