В Італії за запитом РФ затримали українського режисера

МЗС надає допомогу

В Італії 17 грудня затримали українського режисера Євгена Лавренчука за запитом Росії про його екстрадицію у РФ. Про це повідомляється у Facebook-групі Free Eugene Lavrenchuk.

«Хочу повідомити усім друзям та знайомим, що з 17 грудня 2021 року Лавренчук Євген Вікторович утримується в італійському СІЗО у зв‘язку із запитом Росії про його екстрадицію до РФ», — написала кураторка групи Маріанна Гудіч-Палій.

Дописувачка повідомила також, що режисер отримує підтримку з боку Консульства України в Італії та адвоката, який намагається запобігти його екстрадиції до Росії.

«Сім‘я і близьке оточення Євгена дали дозвіл на публічне розголошення справи, розуміючи, що кримінальна справа проти нього сфабрикована, схожа на політичне переслідування, і сподіваючись на підтримку ЗМІ та його колег, які зможуть вплинути на ситуацію і не допустити ектсрадиції Євгена Лавренчука до країни-агресора», — йдеться у дописі.

Останній допис на Фейсбук-сторінці самого Лавренчука датується 15 грудня 2021 р. У ньому повідомляється, що режисер летить з Ізраїлю до Неаполя (Італія).

Як повідомляє РБК-Україна, речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко повідомив, що генконсульство України в Неаполі надає консульську допомогу Лавренчуку.

«Суд Неаполя обрав українцю запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на період розгляду російського екстрадиційного запиту. За сприяння генерального консульства громадянину був наданий адвокат», — повідомив Ніколенко.

Зараз консули і адвокат взаємодіють з італійськими правоохоронцями для з’ясування всіх причин затримання Лавренчука і захисту його законних інтересів.

Євген Лавренчук — український театральний режисер, екс-головний режисер Одеського театру опери та балету, ректор «Першої української школи театру і кіно».

*

Top