УЗ починає націоналізацію російських вагонів

15 тис вагонів країни-окупанта стоять на коліях України

«Укрзалізниця» починає націоналізацію російських вагонів, які знаходиться в Україні, про це повідомив в Telegram голова правління УЗ Олександр Камишін, передає Hubs.ua.

«Це стало можливим після підписання президентом закону «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності РФ», — пояснив Камишін.

За його словами, зараз 15 тис російських вагонів стоять на коліях України, вони належать 250 компаніям.

«Діємо в рамках закону. На першому етапі складаємо перелік власників вагонів, у яких серед засновників є РФ. Далі буде КабМін, РНБО, Указ президента, та ще один Закон України. Процедура займе час, тож починаємо вже. Визначення, хто з власників вагонів має в капіталі частку РФ — теж задача нешвидка. Але маємо час, маємо натхнення», — додав глава правління УЗ.

Він також назвав компанії, які точно належать РФ. Зокрема, це ВЕБ-Лізинг, ВТБ-Лізинг, Газпромтранс, ГТЛК, Сбербанк Лізинг. Це вже більше 3000 вагонів.

«Тепер вагони росії працюватимуть на економіку України. Вони нам стануть у пригоді, адже ми напрацьовуємо нові логістичні маршрути до Європи, які допоможуть відновити вантажну роботу», — додали у відомстві.

Як повідомлялось раніше, Укрзалізниця продовжує розширювати мережу з доставки гуманітарних вантажів Україною.

*

Top