Український стартап розробляє безшумний вітрогенератор. Планується запуск у промислове виробництво

Прилад можна встановлювати навіть на дахах багатоповерхівок

Український стартап Sirocco Energy розробляє безшумний плаский вітрогенератор для міських і приміських об’єктів у промислове виробництво. Про це розповів засновник і технічний директор Sirocco Energy Олександр Приймак, пише building-tech.org.

«Ми тестували прототип на даху нашого виробничого приміщення і зараз робимо промислову версію для виходу на ринок, — уточнив він. — Спочатку плануємо випускати пілотні проекти потужністю 5 кВт і нарощувати потужності».

Вітрогенератор від Sirocco Energy абсолютно безшумний, його можна встановлювати навіть на дахах багатоповерхівок. Потужність генератора — до 30 кВт, ширина – 5 метрів, висота щогли – 14 метрів.

Експериментуючи при створенні вітряка для власних потреб і працюючи на виробництві традиційних вітряків.

«Я бачив їх ключові недоліки – вібрація, високі навантаження, складність виготовлення, низька ефективність при турбулентному вітрі. Кілька років розробок дали результат-нам вдалося створити принципово іншу технологію, позбавлену вищевказаних недоліків: нам вдалося досягти високого коефіцієнта перетворення енергії вітрового потоку-0,52 при тому, що теоретичний максимум дорівнює 0,59,» — пояснив Олександр Приймак.

Нагадаємо, український стартап для медитацій Mindist зібрав у pre-seed раунді $300 тис.

*

Top