Український агроекспорт зріс на 25% - УКАБ
Фото: Аgroportal

Торік було експортовано агропродукції на $27,8 млрд

За результатами 2021 року, агросектор залишився однією із ключових галузей в зовнішньоекономічній діяльності України. Так, за минулий рік було експортовано агропродукції на загальну суму $27,8 млрд, що становить 41% загальноукраїнського експорту. В порівнянні з попереднім роком даний показник зріс на 25%. Про це повідомили аналітики Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), передає Hubs.ua.

Як зазначають аналітики, найбільшу частку в українському експорті продукції АПК займає продукція рослинництва. В 2021 році на неї припадає $15,6 млрд або ж 56% загального експорту продукції АПК. Такого показника вдалося досягти за рахунок торгівлі зерновими культурами.

Далі слідують жири і олії рослинного та тваринного походження, які були експортовані на загальну суму $7,1 млрд і становлять 25% українського експорту продукції АПК в 2021 році. В даному сегменті найбільше було експортовано соняшникової олії.

З сегменту готових продуктів торік було експортовано продукції на $3,8 млрд, що становить 14% українського експорту продукції АПК. Основу експорту склала макуха соняшника, яка йде як готовий корм для тварин.

«Найменша експортна виручка надійшла від галузі тваринництва. Так, в 2021 році було експортовано даної продукції на суму $1,4 млрд, що становить лише 5% загального експорту продукції АПК. Основою експорту продукції тваринництва стало м’ясо птиці», — зазначили аналітики.

Щодо імпортних поставок в Україну агропромислової продукції, то імпортна виручка значно менша за експортну. Згідно даних, в 2021 році було імпортовано такої продукції на суму $7,7 млрд, що становить 11% всього українського імпорту. При цьому, спостерігається зростання в +19% порівняно до показника аграрного імпорту 2020 року.

Якщо розглядати структуру імпортних поставок продукції АПК, то найбільший обсяг надходить в вигляді готової продукції, якої минулого року було імпортовано на $3,6 млрд, що складає 46% імпортної виручки продукції АПК.

«Найбільше коштів було витрачено на поставки алкогольних напоїв та тютюнових виробів», — підсумували в УКАБ.

Далі по обсягам імпорту йде продукція рослинництва, виручка якої в 2021 році склала 2,1 млрд $, що на 7% вище аналогічного показника минулого року. В цьому сегменті найбільше імпортували фруктів та горіхів.

Обсяг імпорту продукції тваринництва в 2021 році становив 1,6 млрд $, що складає 21% українського імпорту агропродукції. За результатами минулого року, серед всієї продукції тваринництва було найбільше імпортовано риби.

Найменший обсяг імпорту серед всіх сегментів АПК продемонстрували жири і олії тваринного та рослинного походження. В 2021 році було імпортовано даної продукції на $0,4 млрд. Найбільше було імпортовано за вказаний період пальмової олії.

Загалом, по всіх напрямках зовнішньої торгівлі спостерігається зростання виручки. Відбувається це як за рахунок збільшення обсягів торгівлі, так і за рахунок зростання цін на всі види продуктів харчування в світі.

Як раніше повідомлялося, за 9 місяців 2021 року українські аграрії збільшили експорт сільгосппродукції на 17%. 

*

Top