Україна повністю входить у

Очікується відновлення зростання захворюваності на COVID-19 із середини січня

Україна повністю входить у «жовту зону» епіднебезпеки, проте очікується відновлення зростання захворюваності на COVID-19 із середини січня, прогнозують експерти Київської школи економіки (KSE).

«Ми в KSE очікуємо на подальше розвантаження медичної системи в найближчі один-два тижні, а після цього, приблизно з середини січня, очікуємо зростання захворюваності на COVID-19», — сказав керівник Центру економіки охорони здоров’я KSE Юрій Ганиченко на щотижневому онлайн-брифінгу в середу .

Експерти KSE не очікують на вихід України в «зелену зону» епіднебезпеки в першому кварталі 2022 року.

Водночас, говорячи про прогнози на 2022 рік, Ганиченко сказав, що Україні потрібно знизити рівень захворюваності вдвічі-втричі, щоб вийти на «зелений рівень» епіднебезпеки.

Аналітик Центру економіки охорони здоров’я KSE Катерина Кузьмінова повідомила, що за останній тиждень смертність від СOVID-19 в країні знизилася на 25%.

«Оскільки показник смертності є відкладеним показником і тренди у смертності слідують за кількістю нових випадків і госпіталізацій із відставанням у декілька тижнів, ми очікуємо на продовження спаду найближчими тижнями», — пояснила вона.

Коментуючи ситуацію з вакцинацією, експерти KSE зазначили, що за останній тиждень темпи вакцинації знизилися на 25%, проте очікується, що їх вдасться компенсувати завдяки введення бустерних та додаткових доз вакцини.

Україна наближається до мети ВООЗ із вакцинації 40% населення до кінця 2021 року – одну дозу вакцини отримали більше ніж 40% населення у 20 із 25 областей України, констатують у KSE. Найвищий рівень вакцинації спостерігається у Києві та Київській області (відповідно 72% та 58%), найнижчий – на Закарпатті (32%).

*

Top