УКАБ Агротехнології. ЦЕНТР: понад 40 с/г агрегатів продемонстрували свою ефективність

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» спільно з агенцією UCABevent 28 липня у селі Велика Олександрівка під Києвом провели найбільшу польову подію цього літа – «УКАБ Агротехнології. ЦЕНТР». Інформаційним спонсором виступив Hubs.

Подія зібрала понад 1200 гостей та учасників з різних регіонів України.

Захід поєднав у собі польову демонстрацію техніки в роботі; виставкову зону; тест-драйви автомобілів; демонстраційні ділянки (по 7 гібридів кожного бренду) флагманських лінійок кукурудзи таких брендів, як: РАЖТ, Сингента, Лімагрейн; експрес-навчання та прикладні майстер-класи по вибору та впровадженню технологій точного землеробства, налаштуванню техніки.

В рамках пленарної частини заходу усі бажаючі змогли приєднатися до обговорення кейсу «Оцінка якості посіву, вибір сівалки» від директора Групи компаній  «Агро-Регіон» Володимира Кравцова. Він розповів про висновки, що були зроблені за результатами тестування сівалок точного висіву та демонстраційного посіву.

За його словами, всім учасникам демопосіву були забезпеченні рівні умови: 0,3 га для посіву та єдиний передпосівний ґрунтообробіток. Усі сівалки використовували єдиний гібрид соняшнику WOLLF (посівний матеріал надав насіннєвий партнер проекту «УКАБ Агротехнології 2021. ЦЕНТР» – компанія RAGT).

«Підрахунок проводили три експерти. Порахувати 150 рослин – це дуже трудомістке заняття й зайняло три години», – підкреслив Кравцов.

Він також уточнив, що для підрахунку параметрів сівалки організатори просили виробників вибирати найкращий рядок, оскільки поле, яке засівалось, нерівномірне.

Під час демопоказів в польових умовах тестували: зернозбиральні комбайни, сівалки та посівні комплекси, розкидачі мінеральних добрив, самохідні та причіпні обприскувачі, агродрони, агрегати strip-till, глибокорозпушувачі, плуги, дискові борони, дисколапові агрегати. Після демонстрації кожної одиниці техніки група експертів, яка складалася з профільних спеціалістів – агрономів, інженерів, науковців – давала свою оцінку кожному агрегату згідно технічних характеристик та виробничого завдання.

Також варто відмітити презентацію самохідного обприскувача Agrifac Condor MountainMaster AiCPlus, яка відбулася вперше в Україні. Цей обприскувач забезпечує оптимальну стабільність навіть в найбільш гористих умовах.

Також в рамках «УКАБ Агротехнології. ЦЕНТР» відбувся справжній батл дронів-обприскувачів – XAG XP 2020 та Lovol  Lj16L-606. Співзасновник Drone.UA Валерій Яковенко відмітив, що сьогодні дрони – це не мода і не хайп, це необхідність роботи в полях, доповнення до технологій обприскування. За рік один дрон обробляє 5000 га. В цьому році очікується, що дронами буде оброблено більше 1 млн га.

У виставковій зоні більше 60 компаній представили інноваційні агротехнології та актуальні рішення для агробізнесу.

«В чергове нам вдалося провести дійсно крутий день поля. У нас було понад 1200 учасників та гостей, які змогли побачити і оцінити в роботі сільськогосподарську техніку за усіма напрямками, при чому, як флагманські с/г машини, так і інші технічні новинки на ринку. Також аграрії отримали інформацію про удосконалені й нові інноваційні рішення від компаній-постачальників техніки. Це, в першу чергу, дало змогу сільгоспвиробникам запланувати оновлення свого парку техніки й придивитися, що саме буде працювати безпосередньо в їхніх умовах найбільш ефективно», – підвів підсумки заходу Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.

 

*

Top