Тимошенко: «Тарифний» меморандум – це загроза замерзання, яку врятує лише дешевий український газ

Влада має негайно ухвалити рішення про направлення на потреби людей та бюджетних установ газу українського видобутку, собівартість якого становить 1 гривню за кубометр. У протилежному випадку сотні населених пунктів по всій країні можуть замерзнути взимку.  Меморандум, який уряд пропонує укласти місцевим громадам, не вирішує проблему і вже зараз українці опинилися перед небезпекою залишитися в морози без опалення. 

Про це у місті Тростянець Сумської Області, за підсумками зустрічей із мерами кількох міст, заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

«В меморандумі записали, газ для дитячих садочків та лікарень коштуватиме 13 гривень за кубометр. Це в 13 разів дорожче за  собівартість видобутку нашого газу. Але й по 13 гривень його не існує – по 47 гривень пропонують його бюджетним установам! В 47 разів дорожче собівартості! «Нафтогаз» отримує надприбутки, а людей та місцеві бюджети вганяють в борги. Ці неподобство та корупція мають бути негайно припинені», – наголосила лідерка «Батьківщини».

Юлія Тимошенко наголосила, що поставить перед керівниками уряду питання, чому всупереч домовленостям, бюджетним установам надсилають платіжки із ціною, яка втричі більша за узгоджену.

«Якщо стільки платити за газ, то більше вже грошей ні на що не вистачить. З такою ситуацією і з пустими газовими сховищами в зиму входити не можна», – підсумувала Юлія Тимошенко.

За словами Юлії Тимошенко, задля усунення несправедливості та захисту людей, її команда розробила законопроєкт №4680. Він передбачає, що газ вітчизняного видобутку скеровується на потреби населення та бюджетних установ із 30% рентабельністю. Як це і було до 2014-го року.

«Місцеві бюджети нині не можуть платити за газ стільки, скільки вимагає уряд. У громад просто більше ні на що не вистачить коштів. Все піде в трубу. Ми запропонували план порятунку ситуації. Для його втілення потрібні лічені дні та політична воля. Достатньо однієї команди керівника держави для того, щоб змінити таку історію. І це означатиме, що ми збережемо у бюджеті дуже багато грошей, а нашим громадянам дамо надію на тепло в оселях», – зазначила Голова «Батьківщини».

Також команда «Батьківщини» наполягатиме на терміновому ухваленні змін до бюджету, які збільшать «газові» компенсації для громад, які їх найбільше потребують.

Як повідомлялося, команда «Батьківщини» вимагає негайно винести на розгляд парламенту законопроєкт №4680, який дасть українським родинам український газ, собівартість видобутку якого становить 1 гривню. Крім того, команда «Батьківщини» наполягає на створенні ТСК, яка розслідує корупцію у «Нафтогазі» і з’ясує, хто заробляє мільярди на злиднях людей.

*

Top