Світовий банк виділить Україні $100 млн на підтримку вищої освіті в Україні

Це фінансування є частиною пакету допомоги Україні, який становитиме $3 млрд

Уряд України та Світовий банк ухвалили рішення про екстрену допомогу в галузі вищої освіти у розмірі майже $100 млн, що дозволить виплачувати академічні стипендії для 172 тис. студентів та соціальні стипендії для 50 тис. студентів стипендіальних програм у 2021-2020рр., йдеться у повідомленні СБ у ніч на п’ятницю, пише Інтерфакс-Україна, передає Hubs.ua.

«Завдяки новому компоненту спільного проекту Міносвіти та СБ «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів» надається фінансування у розмірі майже $100 млн для відшкодування бюджетної програми уряду в секторі вищої освіти», – зазначив банк.

Фінустанова пояснила, що російське вторгнення, що триває, в Україну принесло невимовні страждання в українські сім’ї, і багато родин не можуть підтримувати освіту своїх дітей.

«Ці стипендіальні програми допоможуть студентам забезпечити свої основні потреби та послуги, зрештою сприятимуть продовженню освітнього процесу та покращенню результатів навчання», — наводяться у повідомленні слова регіонального директора Світового банку у справах країн Східної Європи Арупап Банерджі.

Як повідомлялося, минулого тижня Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила пакет фінансування для України під назвою «Фінансування на відновлення в умовах надзвичайної економічної ситуації в Україні» або «Вільна Україна». На сьогодні мобілізована банком фінансова підтримка досягла $1,025 млрд. Вона допомагає уряду надавати критично важливі послуги українським громадянам, зокрема заробітну плату працівникам лікарень, пенсії для людей похилого віку та соціальні програми для вразливих верств населення.

Це фінансування є частиною пакету допомоги Україні, який найближчими місяцями становитиме $3 млрд. Додаткову підтримку отримають країни, які приймають українських біженців. За даними УВКБ ООН, з початку вторгнення майже 3,2 мільйона українців – переважно жінки, діти та люди похилого віку, знайшли порятунок у сусідніх країнах.

Як повідомлялось раніше, Світовий Банк зупинив усі програми у росії та білорусі.

*

Top