Світовий банк погіршив прогноз зростання глобальної економіки у 2022 році

У червні СБ очікував зростання світового ВВП на 4,3%.

Світовий банк (СБ) погіршив прогноз щодо темпів зростання глобальої економіки. За прогнозами економічної  установи світовий ВВП у 2022 році зросте на 4,1%, про це йдеться у січневому огляді Світового банку «Перспективи світової економіки» (Global Economic Prospects, GEP), передає Hubs.ua.

Погіршення прогнозу відображає спалахи COVID-19, скорочення бюджетних стимулів і проблеми з поставками, що зберігаються, йдеться в повідомленні СБ.

«Після сильного відновлення в 2021 році світова економіка починає помітно сповільнюватися на тлі нових загроз від штамів COVID-19 та зростання інфляції, боргів та нерівності доходів, що може поставити під загрозу відновлення країн, що розвиваються. Очікується, що глобальне зростання помітно сповільниться з 5,5 відсотка в 2021 році до 4,1 відсотка в 2022 році і 3,2 відсотка в 2023 році, оскільки відкладений попит згасає, а фіскальна та монетарна підтримка в усьому світі припиняється», — повідомили у Світовому банку.

«Швидке поширення варіанту Omicron вказує на те, що пандемія, ймовірно, продовжить порушувати економічну діяльність у найближчій перспективі. Крім того, помітне уповільнення у великих економіках, включаючи Сполучені Штати та Китай, буде впливати на зовнішній попит у країнах», — добавили у відомстві.

«Першочерговим завданням має бути забезпечення більш широкого та справедливого розповсюдження вакцин, щоб пандемію можна було взяти під контроль», — сказала керуючий директор Світового банку з політики розвитку та партнерства Марі Пангесту.

Оцінку підйому глобального ВВП у 2021 році знижено на 0,1 процентного пункту порівняно з червневим прогнозом, до 5,5%. Це найвищі пострецесійні темпи підвищення за 80 років.

Уповільнення зростання прогнозується у більшості найбільших економік світу. Зокрема в США, як очікується, зростання у поточному році сповільниться до 3,7% з 5,6% у 2021 році, у Китаї – до 5,1% з 8%, у єврозоні – до 4,2% з 5 2%.

Тим часом ВВП Індії, згідно з новим прогнозом, зросте на 8,7% після очікуваного підйому на 8,3% у 2021 році.

Знижувальні ризики для прогнозу зростання світової економіки включають повернення пандемії, подальші перебої в поставках, дестабілізацію інфляційних очікувань, несподівані фінансові стреси і можливі кліматичні катастрофи, зазначають аналітики СБ.

Влада економік стикається з проблемами підвищеного інфляційного тиску та обмежених можливостей бюджетів.

Президент групи Світового банку Девід Мелпас у своєму зверненні під час презентації доповіді також вказав на низку інших проблем, включно з масовим виходом людей зі складу робочої сили в США, високий рівень запозичень з боку урядів розвинених країн, що знижує обсяг доступних коштів для інших держав і проблеми малого бізнесу.

Нагадаємо, у червні 2021 року СБ очікував зростання світового ВВП на 4,3%.

Як повідомлялось раніше, Світовий банк виділив Україні €300 млн 2-ї позики.

*

Top