Сума збитків від заворушень у Казахстані зросла до $212 млн

В зруйнованому під час заворушень Алмати почалися роботи з відновлення об’єктів

Загальна сума збитку торгових мереж Казахстану в результаті заворушень і дій мародерів становить понад $212 млн, пише Інтерфакс-Україна.

«Приблизна сума збитку бізнесу — 92,3 млрд тенге», — повідомляють місцеві ЗМІ з посиланням на Нацпалату підприємців.

За нинішнім курсом, ця сума становить приблизно $212 млн.

Раніше повідомлялося, що в зруйнованому під час заворушень Алмати почалися роботи з відновлення об’єктів, повідомив агентству «Інтерфакс-Казахстан» заступник акима міста Єржан Бабакумаров.

«Наразі в місті почалися відновлювальні роботи», — сказав він у неділю.

Ситуація в Казахстані загострилася 2 січня, коли в Жанаозені (місто в Мангістауській області, на заході країни) почалися мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ. Потім вони переросли в масові протести по всій країні з економічними і політичними вимогами. 4 і 5 січня в Алмати відбулися зіткнення протестувальників із силовиками. Є загиблі та постраждалі. Вранці 5 січня президент Казахстану відправив у відставку уряд. У країні введено режим надзвичайного стану.

5 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що звернувся до лідерів країн ОДКБ по допомогу в подоланні терористичної загрози в країні.

6 січня у прес-службі ОДКБ повідомили, що Рада ОДКБ ухвалила рішення направити в Казахстан миротворчі сили.

Як повідомлялось раніше, у Казахстані силовикам дозволили стріляти на ураження по людях.

Один коментар;

  1. Ігор said:

    У Казахстані не така масштабна патріотична корупція і патріотична продажність, немає у власності фабрики у Липецьку та Новацентрів, він менш залежав від торгівлі з Імперією Зла — тому протримав свою незалежність на 8 років довше, ніж Україна. Не втратив територій в обмін на олігархічну власність та в рази менше жертв. У Казахстані не користуються скрізь брудною російською лайкою; не звуть власну валюту рублями; не використовують скрізь авто радянсько-російського виробництва; не мають братніх Путіну продажних патріотів які революційно борються за владу і тіньові потоки.

*

Top