Стартап Zeva показав тестування одномісного літального апарату
Nityia Photography

Пристрій здатний розвивати швидкість до 257 км/год

Американський стартап Zeva тестує літальний апарат, здатний розвивати швидкість до 257 кілометрів на годину, повідомляє zevaaero, передає Hubs.ua.

Транспортний засіб нового зразка дуже нагадує «летючу тарілку». Апарат злітає і сідає вертикально, призначений для транспортування людей.

Пристрій розрахований на польоти до 50 миль (близько 80 кілометрів) і швидкість до 160 миль за годину – близько 257 кілометрів за годину.

Апарат досить компактний, щоб поміститися на звичайному місці для паркування автомобіля.

Коли почнуться пілотовані польоти, не уточнюється.

«Це величезний переломний момент для ZEVA, оскільки ми приєднуємося до ексклюзивного набору перевірених літаючих платформ eVTOL що є свідченням невпинної наполегливої ​​роботи та винахідливості всієї нашої команди за останні два з половиною роки… Ми прагнемо продовжити наш наступний етап тестування польотів при висячому польоті на шляху до сертифікації та в кінцевому підсумку, до автономного польоту, що дозволить будь-кому, а не тільки пілотам, отримати доступ до подорожей з нульовим рівнем викидів від точки до точки», – сказав Стівен Тіббітс, генеральний директор і голова ZEVA.

Команда стартапу виконала понад 50 успішних польотів, продемонструвала літак ZEVA ZERO на авіашоу в Дубаї в листопаді та отримала грант Вашингтонського Об’єднаного центру інновацій аерокосмічних технологій (JCATI) на роботу з Університетом штату Вашингтон над аеродинамічними конфігураціями ZEVA Aero.

ZEVA також співпрацювала з NASA у поєднанні з його Urban Air Mobility Grand Challenge.

Навесні 2022 року компанія почне приймати попередні замовлення з депозитом у $5 тисяч доларів.

Вартість перших апаратів становитиме до $250 тис.

Як повідомлялось раніше, французський стартап Exotec став «єдинорогом».

*

Top