Стартап з українськими фаундерами залучив $4,8 млн

Aegiq працює у царині квантових обчислень

Стартап Aegiq, який займається розробкою квантових фотонних технологій, залучив seed-раунд у розмірі £3.5 млн ($4.8 млн), передає ain.ua, повідомляє Hubs.ua.

Aegiq працює у царині квантових обчислень. Амбіція проекту — стати Cisco квантових технологій. Вони не будують квантовий комп’ютер, а розробляють рішення для безпечної передачі інформації за рахунок квантових технологій.

«Ми викорстовуємо нашу платформу на основі квантової оптики для побудови рішень для надбезпечної передачі даних, використовуючи закони квантової фізики», — пояснює CEO проекту Максим Січ.

У світі через 10-20 років з’являться достатньо потужні квантові комп’ютері, які зможуть за секунди зламати будь-яке шифрування, тож потрібні будуть інші методи безпечного кодування та передачі інформації. Над такими технологіями, включаючи передачу квантових ключів (QKD), і працює команда.

Стартап отримав інвестиції від кількох інвесторів. Раунд очолив фонд High-Tech Gründerfonds, також у ньому брали участь Deepbridge Capital та бізнес-ангели. Разом із наявними інвестиціями від Innovate UK загальна сума seed-раунда, що залучив Aegiq, сягає понад £3.5 млн ($4.8 млн)

Aegiq — британський проект, серед його засновників є двоє українців: Максим Січ та Андрій Ямшанов, вони переїхали до Британії багато років тому. Всього у стартапа — троє фаундерів: Андрій Ямшанов (CFO), Максим Січ (CEO) та Скотт Дафервіль (CTO).

Нагадаємо, українсько-американський стартап Cargofy, що дозволяє далекобійникам оптимізувати маршрут та взяти додаткові вантажі на шляху, уникаючи збиткових недовантажених поїздок, залучив $2 млн у seed-раунді.

 

*

Top