США та Японія розширюватимуть оборонну співпрацю для протистояння Росії і Китаю

Країни підпишуть п'ятирічну угоду про базування американських військ в Японії

Сполучені Штати і Японія підпишуть нову угоду про співпрацю в сфері оборони для протидії оборонним загрозам, включно з гіперзвуковими та космічними можливостями, заявив у четвер держсекретар США Ентоні Блінкен, пише Інтерфакс-Україна.

«Сполучені Штати і Японія підпишуть нову угоду про співпрацю в сфері оборони для протидії військовим загрозам, що виникають, включно з гіперзвуковими і космічними», — цитують ЗМІ заяву держсекретаря США Блінкена на відкритті віртуальної зустрічі глав зовнішньополітичних та оборонних відомств двох країн.

За його словами, американсько-японський альянс «має не тільки зміцнювати наявні у нас інструменти, а й розробляти нові».

«Ми запускаємо нову угоду про дослідження та розробки, яка полегшить нашим вченим, нашим інженерам і керівникам програм співпрацю з проблем, пов’язаних з обороною, від протидії гіперзвуковим загрозам до розширення можливостей космічного базування», — пояснив держсекретар США.

Як загрози він назвав Росію та Китай, які «на суші, на морі, у космосі, кіберпросторі порушують міжнародні норми», згадавши «нарощування військової могутності Росії проти України», «провокаційні» дії Пекіна щодо Тайваню, а також останній пуск ракети Північною Кореєю.

При цьому Блінкен наголосив, що Москва та Пекін «поглиблюють двосторонню військову співпрацю».

Він також повідомив, що сторони підпишуть п’ятирічну угоду про базування американських військ в Японії.

Як повідомлялось раніше, Байден підписав оборонний бюджет США на 2022 рік.

*

Top