Саміт ЄС ухвалив декларацію щодо підтримки європерспективи України: рішення має неоднозначний характер

10 березня у Версалі пройшов екстрений саміт ЄС

Неформальне засідання Європейської ради (саміту ЄС), що відбулося  у ніч на четвер завершилося схваленням декларації, що містить «компромісне» визнання перспективи членства України в ЄС, про це йдеться у рішенні саміту, передає Hubs.ua.

10 березня у Версалі пройшов екстрений саміт ЄС, присвячений питанням російської агресії проти України. Утім одним з найбільш спірних положень, що обговорювалися на ньому стало питання щодо прагнення України вступити до ЄС.

Дискусія за закритими дверима щодо цього тривала 5 годин. Ухвалене рішення щодо європерспективи звучить наступним чином:

«Європейська Рада визнала європейські прагнення та європейський вибір України, як зазначено в Угоді про асоціацію. 28 лютого 2022 року президент України, реалізуючи право України обирати свою долю, подав заявку України на вступ до Європейського Союзу. Рада ЄС без зволікань запропонувала Єврокомісії подати свій висновок щодо цієї заяви відповідно до відповідних положень Договорів ЄС. До винесення цього висновку вже відтепер ми будемо ще більше зміцнювати наші зв’язки та поглиблювати наше партнерство, щоб підтримати Україну на її європейському шляху. Україна належить до нашої європейської родини», — йдеться в тексті звернення.

Рішення має низку позитивних зрушень порівняно з попередніми формулюваннями, однак у ньому немає посилань на статтю 49 Договору ЄС про процедуру приєднання до Союзу, а також немає згадок про прискорену процедуру, про прийняття якої просила Україна.

Як повідомлялось раніше, Естонія офіційно підтримала надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.

*

Top