Президент вручив орден

Головнокомандувач ЗСУ наголосив, що робота з нагородження українських героїв триватиме

Президент України Володимир Зеленський вручив орден «Золота Зірка» родичам чотирьох загиблих військових, повідомила прес-служба глави держави.

«Ваші рідні віддали своє життя за Україну. Хтось звільняв схід нашої держави від ворога, бився під Попасною, Лисичанськом, Сєвєродонецьком, але не вийшов з оточення під Іловайськом. Хтось на околиці Луганщини, в зоні АТО, віддав життя заради своїх побратимів. Хтось брав участь у миротворчих місіях України, миротворчих місіях ООН і зберіг багатьом життя. А хтось до останньої хвилини відбивав наш український Донецький аеропорт. На жаль, цих людей сьогодні немає. З великою повагою прийміть ці нагороди достойних героїв. Для нас нагорода, що ми живемо з такими людьми в одній країні, а для вас ця нагорода – велика подяка й уклін від усього українського народу», – зазначив Зеленський.

Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний наголосив, що робота з нагородження українських героїв триватиме – «всіх дітей, чоловіків та батьків — героїв, які не повернулися, обов’язково згадаємо й відзначимо».

«Зроблено найголовніше – відновлено справедливість, і люди, яких з нами, на жаль, вже немає, отримують те, на що вони заслужили… Дякую вам за мирне небо й можливість для мене тут стояти та спілкуватися з вами», – сказав Валерій Залужний.

Головнокомандувач ЗСУ також висловив подяку президентові за те, що сприяє збереженню пам’яті про загиблих воїнів.

Так, звання Героя України присвоєно полковнику запасу Миколі Верхогляду, який був учасником Миротворчих сил ООН у колишній Югославії у 1995-1996 роках. Микола Верхогляд удостоєний звання Героя України посмертно указом президента №535 від 14 жовтня 2021 року.

Указом президента №630 від 10 грудня 2021 року удостоєний звання Героя України посмертно полковник Павло Півоваренко. У 2014 році Павло Півоваренко на посаді командира бригади брав участь у звільненні населених пунктів Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Попасна та інших, воював за селище Мар’їнка, брав участь у боях поблизу селищ Дзеркальне та Кутейникове.

Президент України також передав орден «Золота Зірка» батькам солдата Петра Полицяка. Захисника нагороджено званням Героя України посмертно Указом №620 від 3 грудня 2021 року. Петро Полицяк з листопада 2014 року брав участь в АТО, серед іншого виконував завдання щодо оборони Донецького аеропорту.

Глава держави також передав нагороду солдату Рустаму Хамраєву його синові та батькам. З початком збройної агресії на сході України Рустам Хамраєв добровільно вступив до лав батальйону територіальної оборони «Айдар», у складі якого брав участь у АТО. Президент присвоїв Рустаму Хамраєву звання Героя України посмертно Указом №536 від 14 жовтня 2021 року.

Як повідомлялось раніше, Зеленский вручил военным награды.

*

Top