Поліція роками не здатна прикрити незаконний гранітний кар’єр, збитків вже на півмільярда, - ЗМІ

Кар’єр, де без спецдозволу видобувають граніт, розташований на околиці Кропивницького

На околиці Кропивницького ВАТ «Кіровоградський кар’єр» та ТОВ «Гранторг» без спецдозволу видобувають граніт. Державна екологічна інспекція оцінила, що тільки частина робіт тут нанесла збитків державі на 543,74 млн грн. Про це йдеться в матеріалі «Nadra.info», повідомляють Наші Гроші.

Родовище  Кіровоградське (Сухокліївське) розташовано в межах Кропивницького, тут розташований кар’єр з видобутку граніту. На постійні буро-вибухові роботи жаліються мешканці села Соколівське, що розташоване поруч.

Спецдозвіл на видобуток граніту тут було в 1997 році видано ВАТ «Кіровоградський кар’єр» строком на 20 років. Але ще до закінчення терміну його дії – в 2014 році, Держгеонадра зупинили дію спецдозволу через борги по сплаті ренти. Наступного року почалася процедура банкрутства підприємства, нині воно припинення, ліквідатором призначений Ігор Стіфутін, ліквідаційна процедура ще не завершена.

В 2017 році дія спецдозволу офіційно закінчилася. Але роботи на кар’єрі весь час продовжувалися.  В червні 2018 року майновий комплекс боржника-банкрута ВАТ «Кіровоградський кар’єр» було продано на торгах. Покупцем стало ТОВ «Гранторг», яке  купило майно кар’єра зі знижкою 99,7%. Законність торгів намагався оскаржити заставний кредитор – ПАТ «Всеукраїнський Акціонерний Банк» ,але Господарський суд Кіровоградської області ухвалою від 18.01.2019 відмовився скасувати аукціон.

Сам нині граніт перероблюється в щебінь на заводі  ТОВ «Гранітпромпереробка», що розташований поруч. Джерела видання запевняють, що незаконно вироблений щебінь використовується в роботах на «Великому будівництві».

Державна служба геології та надр повідомила, що зверталася до поліції по факту самовільного видобутку граніту в 2018-2020 роках.  В Кіровоградській ОДА повідомили, що поліція розслідує дві кримінальні справи: №12020120170000407 від 12 травня 2020 року та №42020120000000218 від 17 грудня 2020 року. По останній справі в поліції підтвердили, що розслідується можлива злочинна змова посадовців ВАТ «Кіровоградський кар’єр» із ТОВ «Гранторг» та ТОВ «Гранітпромпереробка».

За даними Державної екологічної інспекції, її інспекторів декілька разів не допустили до перевірки об’єкту, про що екологи звернулися до поліції. За їх даними, протягом 2017-2019 років загальна кількість зрушеної гірської породи склала понад 163 тисячі кубометрів, збитки від цих вибухів склали 543,74 млн грн. В травні «Кіровоградський кар’єр» замовив ще вибухових робіт на 83 тисячі кубометрів гірничої маси, збитки підраховують.

Кінцевими бенефіціарними власниками ВАТ «Кіровоградський кар’єр» вказані Вадим Карпов і Олександр Крившенко, але єдиним уповноваженим представником підприємства є його ліквідатор Ігор Стіфутін.

Нинішній директор ТОВ «Гранторг» Сергій Богданов до травня 2018 року був її єдиним власником. Спецдозволів на користування надрами компанія не має (заяву до Держгеонадр подавала в червні цього року, але її повернули). Із січня власником «Ганторг» значиться Володимир Володимирович Дубівка. Людина із таким ПІБ вказана очільником Кіровоградського відділення навчально-наукового інституту заочного навчання Національної академії внутрішніх справ.

Власником і керівником ТОВ «Гранітпромпереробка» вказаний Олег Зайцев, а підписантом є Віктор Згама – екс-директор «Кіровоградський кар’єр».

Судовий реєстр не містить згадок про розслідування поліцією справи №42020120000000218. По іншій справі – №12020120170000407, відомо, що протягом року з часу відкриття провадження поліція опитала трьох свідків вибуху на кар’єрі в травні 2020 року, оглянула територію біля в’їзду на кар’єр та зафіксувала вивезення граніту вантажівками.

Поліція звернулася до суду за дозволом оглянути кар’єр, але отримала відмову. Все це відбулося в перший тиждень після відкриття провадження №12020120170000407. Протягом року судовий реєстр не містив інформації про дії поліції в цій справі. Тільки в день закінчення строку досудового розслідування – 12 травня 2021 року, слідча Анастасія Литвиненко за погодженням з прокурором Романом Оверченком звернулася до Кіровського районного суду м. Кіровограда про продовження розслідування ще на рік. Суд це клопотання задовольнив. З травня судовий реєстр не містить інформацію про рух в цій справі.

За матеріалом Наші Гроші.

*

Top