Пів мільйона українців можуть стати залежними від азартних ігор – Opendatabot

В Україні створено реєстр «Лудоман»

Приблизно пів мільйона громадян України перебувають під загрозою залежності від азартних ігор. Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Opendatabot, передає Hubs.ua.

Аналітики нагадали, що у липні 2020 року Верховна Рада України підтримала легалізацію азартних ігор, водночас одним із мотивів легалізації грального бізнесу називали удосконалення боротьби з ігровою залежністю – лудоманією.

«Цей психологічний розлад призводить до погіршення матеріального стану людини, втрати соціальних і професійних навичок», – пояснили експерти.

У зв’язку з небезпекою вияву ігрової залежності в Україні було створено реєстр «Лудоман», у який занесені дані про громадян, яким обмежили доступ до гральних закладів та участь в азартних іграх. Але це не обмежує доступу до онлайн-казино.

За даними Opendatabot, станом на листопад 2021 року у списку було 108 осіб.

Зараз в Україні немає якісної статистики, яка б могла висвітлити ймовірні масштаби ігроманії у країні. За оцінками Європейської асоціації азартних ігор і ставок (EGBA), до 1% населення Євросоюзу схильні стати патологічними гравцями, а до 4% – дістати розлади, пов’язані з ігроманією.

В Opendatabot зазначили, що у Грузії захоплення азартними іграми призвело до виникнення соціальної кризи. Засновник грузинського Центру дослідження азартних ігор і профілактики лудоманії Гуго Беселія повідомляв, що наразі приблизно 400 тис. жителів Грузії є ігроманами (10% населення).

«Якщо Україна піде за грузинським сценарієм, то вже у найближчі роки близько пів мільйона громадян можуть стати ігроманами», – вважають експерти.

Нагадаємо, закон №768-IX, який регулює сферу грального бізнесу, ухвалили за основу 16 січня 2020 року, а 14 липня після розгляду 3,5 тис. правок Рада підтримала документ у другому читанні.

*

Top