Пандемія коронавірусу: В світі продовжує зростати нерівність

Статки найбагатших людей світу підскочили до $1,5 трлн

Десять найбагатших людей світу подвоїли статки з початку пандемії, тоді як бідних побільшало на 160 млн, — повідомляє міжнародна організація Oxfam, яка вивчає проблеми бідності й нерівності, передає Hubs.ua.

Статки найбагатших людей світу підскочили з 700 мільярдів доларів до 1,5 трильйона. У середньому статки зростали на 1,3 мільярда доларів за день.

Помножити свої статки змогли всі мільярдери — причому за час пандемії навіть на більше, ніж за 14 років до появи коронавірусу. Як підрахувала організація, 55 тисяч найбагатших людей на планеті з 2019 по 2021 рік збільшили свої статки на 14%, тоді як світове багатство за цей період зросло на 1%.

«Прірва між найбагатшими і рештою людства, зрештою, драматично розширилася», — підкреслили в Oxfam.

В організації додали, що до пандемії близько половини населення планети, або 3,2 млрд осіб, жили в бідності. Наразі ця кількість зросла на 160 млн. Економіка менш забезпечених країн ще не відновилася від наслідків пандемії, тому найсильніше від втрати доходу постраждали 20% найбідніших осіб.

«Для мільярдерів пандемія стала золотою лихоманкою. Уряди закачали в економіку мільярди, але більша частина (грошей. – Ред.) залишилася у тих, що особливо виграють від курсів акцій», – зазначив референт Oxfam Манюель Шмітт.

Найбільше експерти Oxfam стурбовані погіршенням становища дівчаток і жінок. З початку пандемії кількість жінок, які отримують за свою роботу гроші, скоротилася на планеті на 13 млн осіб. Водночас зросла кількість жінок, які виконують неоплачувану роботу, — наприклад із догляду за членами сім’ї.

У зв’язку із ситуацією, що склалася, Oxfam закликала уряди країн по всьому світу запровадити підвищені податки для концернів і надбагатих людей, а виручені за рахунок цього гроші направити на розвиток соцпослуг. Також необхідно відмовитися від патентів на вакцини від коронавірусу і забезпечити їхній справедливий розподіл на планеті.

Нагадаємо, що раніше про посилення бідності через пандемію вже заявляли у ВОЗ та Всесвітньому банку.

*

Top