Падіння цін на ринку: В Укргідроенерго попереджають про загрозу фінансовій стабільності

В І кварталі 2022 року компанії знадобиться майже 4 млрд грн

Останніми днями в Об’єднаній енергосистемі України на ринку «на добу наперед» спостерігається істотне падіння цінових індексів. Зниження ціни продажу, в свою чергу, зменшує фінансові ресурси Укргідроенерго, які, в тому числі, необхідні для оплат в рамках виконання фінансового ПСО для забезпечення доступності цін для побутових споживачів, повідомляє прес-служба компанії, передає Hubs.ua.

Для врегулювання цього питання 4 лютого 2022 року НКРЕКП прийняло зміни до постанови № 766 «Про дії учасників ринку електричної енергії у період дії карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». Зазначені зміни покликані збільшити ліквідність ринку «на добу наперед», запобігти можливому штучному зменшенню обсягів купівлі на РДН через виведення обсягів на внутрішньодобовому ринку або небаланси, підвищити ліквідність балансуючого ринку, а також посилити контроль щодо походження електричної енергії, що торгується на ринку «на добу наперед». У підсумку ці заходи мають призвести до підвищення ціни на РДН, що в умовах високої вартості енергоносіїв для виробників електричної енергії є позитивним фактором.

Проте загальною тенденцією на ринку має стати відхід від будь-яких цінових обмежень на всіх сегментах, а також мінімізація ручного та вибіркового втручання в ринкові механізми. Це дозволить сформуватися ціні на рівні, який дійсно відображає ситуацію на ринку.

«Для покриття ПСО в І кварталі 2022 року Укргідроенерго знадобиться майже 4 млрд грн.  На тлі катастрофічного зростання заборгованості на балансуючому ринку, яка наразі складає 6,3 млрд грн, ситуація загрожує Товариству нестачею обігових коштів. 

Укргідроенерго намагається максимально оптимізувати продажі для підтримки діяльності компанії, але при цьому готується до роботи енергосистеми країни в ізольованому режимі і суттєво заощаджує воду для резерву, який може знадобитися ОЕС України в контексті інтеграції до ENTSO-E», — зазначив генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота.

Нагадаємо ПрАТ «Укргідроенерго» посіла перше місце в рейтингу державних компаній, що продемонстрували найкращі фінансові результати за підсумками дев’яти місяців 2021 року.

Один коментар;

  1. Гость said:

    Мрази, свет для бизнеса сейчас по 6 гривен за киловатт! Какая нахер у вас убыточность при такой цене? Ублюдки горите в аду!

*

Top